showa
0

Antystatyczne rękawice ochronne

SHOWA produkuje najlepsze antystatyczne rękawice ochronne (rękawice zapewniające ochronę przed wyładowaniami elektrostatycznymi)

Antystatyczne rękawice ochronne SHOWA cechuje wysoka rezystywność powierzchniowa, dzięki czemu doskonale chronią dłonie oraz sprzęt przed niszczącymi wyładowaniami elektrycznymi.

Potrzeba ochrony antystatycznej (ESD)

Branże wytwórcze z takich sektorów, jak lotnictwo czy motoryzacja, nie powinny ignorować zagrożeń, jakie stwarzają wyładowania elektrostatyczne (ESD). Wybuchy gazu i usterki obwodów układów scalonych zaburzają działalność firmy, a nawet mogą prowadzić do śmiertelnych wypadków.

W związku z tym w obszarach chronionych przed wyładowaniami elektrostatycznymi (EPA) antystatyczne rękawice ochronne są wymagane zarówno w trakcie prac obsługowych, jak i montażowych. Rękawice chronią dłonie pracowników, a jednocześnie osłaniają produkty i podzespoły przed zanieczyszczeniem.

Dlaczego rękawice SHOWA sprawdzą się najlepiej?

Antystatyczne rękawice ochronne SHOWA to rozwiązanie do ochrony dłoni w środowisku pracy, w którym gromadzą się ładunki statyczne. Wszystkie spośród naszych rękawic antystatycznych spełniają normy rezystywności powierzchniowej. Dzięki temu nasze rękawice są wyrobem preferowanym w takich branżach, jak lotnictwo, motoryzacja, informatyka, oraz w środowiskach pomieszczeń czystych w sektorze elektroniki.

Rękawice wytwarzamy z zespolonych włókien przewodzących, które doskonale współpracują z poliuretanową powłoką po wewnętrznej stronie dłoni, rozpraszając ładunki elektrostatyczne. Taka kombinacja pozwala rozproszyć nagromadzony ładunek elektrostatyczny, chroniąc przed obrażeniami ciała i uszkodzeniem sprzętu.

Zalety korzystania z rękawic antystatycznych SHOWA

SHOWA posiada w ofercie rękawice antystatyczne w wariancie dostosowanym do pomieszczeń czystych i laboratoriów EPA, o przeznaczeniu uniwersalnym, a także modele odporne na działanie substancji chemicznych przeznaczone do stosowania w środowisku, w którym występuje wiele zagrożeń.

W zależności od wybranego rodzaju rękawic antystatycznych mają one następujące zalety:

  • Bezszwowa wyściółka jest wygodna i przewiewna.
  • Rękawice są dobrze dopasowane, ułatwiając wykonywanie zadań wymagających precyzji
  • Powłoka odporna na działanie oleju i otarcia chroni dłonie.
  • Ergonomiczny kształt zwiększa wygodę i zmniejsza zmęczenie.

Zapewnij sobie ochronę ESD, korzystając z antystatycznych rękawic ochronnych SHOWA

Czynności produkcyjne wymagające wykonywania prac przy płytkach drukowanych lub posługiwania się sprzętem ciężkim w środowiskach niebezpiecznych to zaledwie kilka przykładów warunków, w których występuje duża wrażliwość na wyładowania elektrostatyczne. Nie czekaj, aż dojdzie do tragedii. Zabezpiecz się przed urazami wynikającymi z wyładowań elektrostatycznych, wybierając antystatyczne rękawice ochronne SHOWA.

Pokaż więcej Pokaż mniej

FILTRUJ PRODUKTY

FILTRUJ PRODUKTY

Zagrożenia

Branże

Powłoka

Materiał

ODPORNOŚĆ CHEMICZNA
EN ISO 374-1:2016

ZAGROŻENIA MECHANICZNE
EN 388:2016

Porównaj produkty

0

Wyniki

card-01

SZUKASZ WŁAŚCIWYCH RĘKAWIC DLA SWOJEJ FIRMY?

Porozmawiaj z naszym specjalistą już dziś