showa
0

Jednorazowe

OCHRONA DŁONI PRZED PRZENOSZENIEM ZANIECZYSZCZEŃ

Jeśli w miejscu pracy występuje wiele różnych zagrożeń, warto skorzystać z rękawiczek jednorazowego użytku SHOWA.

RYZYKO PRZENIESIENIA ZANIECZYSZCZEŃ

W praktycznie każdej pracy mamy do czynienia z różnymi substancjami, bakteriami i wirusami. W większości przypadków jest to po prostu nieuniknione. Są jednak sytuacje, w których zastosowanie wzmacnianych rękawic do trudnych zadań byłoby przesadą. Lepiej sprawdzą się rękawice jednorazowego użytku, które po użyciu wyrzuca się przed przystąpieniem do kolejnego zadania.

W kontakcie z produktami spożywczymi należy zawsze zmieniać rękawice, przechodząc do innego rodzaju produktu. Jeśli na przykład kroisz kurczaka, dobrze jest założyć rękawice, aby ochronić dłonie przed bakteriami, które mogą się znajdować na surowym mięsie. Zanim jednak przejdziesz od kurczaka do kolejnego produktu, musisz założyć nową parę jednorazowych rękawic, aby nie stwarzać ryzyka przeniesienia bakterii na kolejne stanowisko.

To samo dotyczy mechaników samochodowych wykonujących prace przy różnych samochodach. W tym przypadku chodzi nie tyle o zabezpieczenie się przed roznoszeniem bakterii, ale o ochronę przed działaniem potencjalnie niebezpiecznych substancji chemicznych. Użycie jednorazowych rękawic pozwoli zapobiec przenoszeniu środków i związków chemicznych na narzędzia i inne stanowiska pracy.
Do przeniesienia zanieczyszczeń może dojść również w następujących sytuacjach:

  • Zakażeniem bakteryjnym/wirusowym pracowników medycznych pierwszego kontaktu lub personelu szpitalnego mającego do czynienia z chorymi pacjentami.
  • Personelu laboratoryjnego przed różnymi zanieczyszczeniami, które mogą powodować podrażnienia skóry lub wywoływać inne szkodliwe skutki.

Producent rękawic SHOWA ma w swojej ofercie rękawice jednorazowego użytku, które sprawdzą się w różnych miejscach pracy, zapewniając ochronę przed najróżniejszymi czynnikami.

Pokaż więcej Pokaż mniej

FILTRUJ PRODUKTY

FILTRUJ PRODUKTY

Kategoria

Branże

Powłoka

Materiał

ODPORNOŚĆ CHEMICZNA
EN ISO 374-1:2016

ZAGROŻENIA MECHANICZNE
EN 388:2016

Porównaj produkty

0

Wyniki

card-01

SZUKASZ WŁAŚCIWYCH RĘKAWIC DLA SWOJEJ FIRMY?

Porozmawiaj z naszym specjalistą już dziś