showa
0

Wysokie temperatury

OCHRONA DŁONI PRZED OPARZENIAMI

Urazy spowodowane wysoką temperaturą należą do najpoważniejszych i najbardziej niebezpiecznych.

ZAGROŻENIA ZWIĄZANE Z WYSOKĄ TEMPERATURĄ W MIEJSCU PRACY

Urazy powodowane przez ogień i wysokie temperatury są jednymi z najbardziej niebezpiecznych zagrożeń w przemyśle. Praca przy bardzo gorących maszynach i materiałach bez odpowiednich rękawic ochronnych może stwarzać ryzyko poparzeń. Na przykład w zakładach metalurgicznych pracownicy są stale narażeni na działanie wysokich temperatur połączonych z iskrzeniem i płomieniami. Metal przygotowywany do zgrzania lub uformowania wymaga rozgrzania do temperatury 2500°F/1300°C. Naturalnie w trakcie tych procedur do transportu rozgrzanego metalu wykorzystuje się różnego rodzaju narzędzia. Nie oznacza to jednak, że nie ma ryzyka bezpośredniej styczności z metalem, jeśli się ześlizgnie lub przemieści.

Jednak zagrożenia związane z wysoką temperaturą występują także w przemysłowych zakładach produkcyjnych, środowiskach chemicznych i zakładach motoryzacyjnych. W przemysłowych zakładach produkcyjnych iskry i płomienie nie są konieczne do spowodowania poparzeń. Wystarczą pracujące maszyny, które generują wysokie temperatury i mogą prowadzić do poparzenia w razie kontaktu. Gama termoodpornych rękawic Showa zapewnia doskonałą ochronę przed chwilowym oddziaływaniem temperatur sięgających 500°F/260°C. Termoodporne rękawice SHOWA zaprojektowano z myślą o ochronie przed ciepłem, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej precyzji czuciowej. Rękawice termoodporne można spotkać w wielu środowiskach. Rękawice z tej serii chronią również przed innymi rodzajami urazów, takimi jak otarcia czy przecięcia. Są również warianty odporne na działanie substancji chemicznych.

Żadne rękawice termoodporne nie zapewnią ochrony przed wszystkimi rodzajami zagrożeń związanych z wysoką temperaturą. Dobór właściwego rodzaju rękawic zależy od charakteru prac i stopnia narażenia dłoni na działanie ciepła.

Nie narażaj dłoni na działanie skrajnie wysokich temperatur. Zapewnij sobie najlepszą ochronę, wybierając produkty z naszej linii rękawic termoodpornych, aby zabezpieczyć się przed oparzeniami, otarciami, przecięciami oraz innymi zagrożeniami chemicznymi.

Pokaż więcej Pokaż mniej

FILTRUJ PRODUKTY

FILTRUJ PRODUKTY

Kategoria

Branże

Powłoka

Materiał

ODPORNOŚĆ CHEMICZNA
EN ISO 374-1:2016

ZAGROŻENIA MECHANICZNE
EN 388:2016

Porównaj produkty

0

Wyniki

card-01

SZUKASZ WŁAŚCIWYCH RĘKAWIC DLA SWOJEJ FIRMY?

Porozmawiaj z naszym specjalistą już dziś