showa
0

Przemysł chemiczny

Rękawice chemoodporne | Producent rękawic

Środki chemiczne zawsze mogą stanowić zagrożenie, niezależnie od ich przeznaczenia. Zapewnij sobie ochronę, stosując rękawice chemoodporne.

Bez względu na to, czy pracujesz z niebezpiecznymi substancjami chemicznymi w laboratorium czy z różnego rodzaju rozpuszczalnikami czyszczącymi, musisz stosować odpowiednie środki ochrony, które zabezpieczą skórę przed ich działaniem. Linia rękawic chemoodpornych obejmuje szeroki zakres różnych modeli przeznaczonych do ochrony dłoni, nadgarstków i rąk przed działaniem potencjalnie niebezpiecznych substancji chemicznych.

Na co zwrócić uwagę przy doborze rękawic chemoodpornych?

Dłonie należy chronić przed działaniem środków chemicznych, stosując rękawice chemoodporne.

Przy doborze rękawic chemoodpornych należy zwrócić szczególną uwagę na

stosowaną terminologię. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na następujące pojęcia:

Degradacja: ten parametr określa, co dzieje się z rękawicami po wystawieniu ich na działanie konkretnych substancji chemicznych.

Przenikanie: ten parametr określa, jak szybko substancja chemiczna może przeniknąć przez rękawice na poziomie cząsteczkowym.

Użytkownicy, którzy mają styczność ze środkami chemicznymi przez cały dzień, potrzebują rękawic chemoodpornych zabezpieczających przed przenikaniem substancji chemicznych, a jednocześnie takich, które nie ulegną degradacji tuż po ekspozycji. To wymaga wskazania takiego rodzaju powłoki rękawic, który najlepiej sprawdzi się w środowisku roboczym. W przypadku oferty rękawic chemoodpornych SHOWA do wyboru dostępne są modele z następującymi rodzajami powłok:

  • powłoka butylowa
  • powłoka z naturalnego lateksu kauczukowego
  • powłoka neoprenową
  • powłoka z polichlorku winylu

Szczególną uwagę warto zwrócić również na rodzaj wyściółki zastosowanej w rękawicach chemoodpornych. Zazwyczaj do wyboru dostępne są następujące rodzaje wyściółki:

  • wyściółka bawełniana
  • wyściółka z flokowanego włókna bawełnianego
  • wyściółka ze specjalnej przędzy
  • wyściółka poliestrowa itp.

W przypadku regularnej styczności z substancjami chemicznymi warto zainwestować w odpowiednie rękawice chemoodporne, a w ofercie SHOWA z pewnością znajdziesz idealne rozwiązanie dla siebie.

Pokaż więcej Pokaż mniej

FILTRUJ PRODUKTY

FILTRUJ PRODUKTY

Kategoria

Zagrożenia

Powłoka

Materiał

ODPORNOŚĆ CHEMICZNA
EN ISO 374-1:2016

ZAGROŻENIA MECHANICZNE
EN 388:2016

Porównaj produkty

0

Wyniki

card-01

SZUKASZ WŁAŚCIWYCH RĘKAWIC DLA SWOJEJ FIRMY?

Porozmawiaj z naszym specjalistą już dziś