showa
0

Elektronika

Rękawice do elektroniki | Producent rękawic SHOWA

Rękawice SHOWA do elektroniki chronią osoby wykonujące prace przy urządzeniach elektronicznych i w obecności prądów elektrycznych.

Bez względu na to, czy jesteś licencjonowanym elektrykiem w branży budowlanej czy wykonujesz prace przy urządzeniach elektrycznych w związku z różnymi innymi zastosowaniami, chcesz zapewnić sobie ochronę, jaką dają rękawice ochronne do prac elektrycznych, nazywane przez nas po prostu rękawicami do elektroniki.

Dlaczego rękawice ochronne do prac elektrycznych są potrzebne?

Rękawice do elektroniki to niezbędny element wyposażenia osób pracujących w branży elektronicznej.

Osoby działające w tej branży mają specyficzny zestaw potrzeb — muszą nie tylko chronić siebie przed różnymi zagrożeniami, ale także chronić delikatne produkty i podzespoły, przy których wykonują prace.

Na przykład osoby pracujące przy produkcji różnych podzespołów komputerowych lub urządzeń półprzewodnikowych muszą chronić się przed wyładowaniami elektrostatycznymi, które mogłyby uszkodzić takie podzespoły. Odpowiednia para rękawic do elektroniki pomoże z łatwością zapewnić taką ochronę.

Z kolei osoby wykonujące prace przy takich podzespołach, jak płytki drukowane, muszą zabezpieczać dłonie przed potencjalnym przecięciem lub poparzeniem. Konieczna jest również ochrona przed potencjalnymi podrażnieniami wskutek kontaktu z czyszczącymi środkami chemicznymi używanymi w procesie produkcji lub montażu.

Skorzystaj z wysokiej jakości rękawic do prac elektrycznych SHOWA

Większość pracowników tej branży poszukuje rękawic wykonanych z materiału, który byłby doskonałym izolatorem o dużej wytrzymałości fizycznej, jednocześnie trwałym i elastycznym.

Materiał o właściwościach izolacyjnych blokuje przepływ ładunków elektrycznych. Przykładem takiego materiału jest kauczuk. Rękawice z powłoką z PCW również doskonale sprawdzają się jako rękawice ochronne do prac elektrycznych, ponieważ PCW nie przewodzi prądu. Można wziąć pod uwagę także powłoki wykonane z takich materiałów, jak:

  • nitryl
  • lateks
  • neopren
  • poliuretan

Jeśli wykonujesz prace przy urządzeniach elektronicznych lub ich produkcji, rękawice powinny stanowić niezbędny element wyposażenia. Firma SHOWA zajmująca się produkcją rękawic oferuje kilka różnych rodzajów rękawic do elektroniki, dzięki czemu z pewnością znajdziesz najlepsze rozwiązanie do swoich potrzeb.

Pokaż więcej Pokaż mniej

FILTRUJ PRODUKTY

FILTRUJ PRODUKTY

Kategoria

Zagrożenia

Powłoka

Materiał

ODPORNOŚĆ CHEMICZNA
EN ISO 374-1:2016

ZAGROŻENIA MECHANICZNE
EN 388:2016

Porównaj produkty

0

Wyniki

card-01

SZUKASZ WŁAŚCIWYCH RĘKAWIC DLA SWOJEJ FIRMY?

Porozmawiaj z naszym specjalistą już dziś