showa
0

“ PRODUKTY SHOWA® CHRONIĄCE PRZED KORONAWIRUSEM ”

W związku z pojawieniem się i szybkim rozprzestrzenianiem „koronawirusa z Wuhan”, któremu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nadała oficjalną nazwę COVID-19, do firmy SHOWA napływa wiele pytań o charakterze technicznym. Jako producent rękawic ochronnych czujemy się zobowiązani do informowania, edukowania i zapewniania bezpieczeństwa. Od dziesiątek lat rozwijamy naszą wiedzę fachową poprzez badania oraz innowacje w dziedzinie ochrony rąk, by zaspokajać zapotrzebowanie na środki ochrony indywidualnej (ŚOI) w wielu branżach na całym świecie.

Czym jest COVID-19?

Pierwsze przypadki zachorowań na COVID-19 zostały zdiagnozowane w 2019 roku w chińskiej prowincji Hubei, a do końca lutego bieżącego roku wirus, który przenosi się z człowieka na człowieka, dotarł do kolejnych 86 państw, wzbudzając powszechny niepokój. Żeby podkreślić skalę zagrożenia, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) posłużyła się sformułowaniem „sytuacja wyjątkowa dotycząca zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym”.

Liczba zachorowań i sposób rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19

Zgodnie z najnowszym raportem WHO na dzień 5 marca 2020 roku odnotowano 95 748 zachorowań w skali globalnej, z czego zdecydowana większość miała miejsce w Chinach, gdzie liczba chorych wyniosła 80 411, a liczba zgonów sięgnęła 2902. Poza granicami Chin potwierdzono 15 337 zachorowań i 384 zgony w 86 krajach, a liczby te rosną z dnia na dzień. W obliczu masowych zachorowań wiele osób szuka środków zapobiegawczych.

Według Europejskiego Centrum Zapobiegania i Zwalczania Chorób (ECDC) wirus COVID-19 jest przenoszony drogą kropelkową, kiedy osoba zakażona kicha lub kaszle — zanieczyszczeniu wirusem może ulec wszystko w zasięgu 1,8 m: powierzchnie takie jak blaty, klamki czy poręcze oraz, rzecz jasna, ludzie. Jak donosi ECDC, wirus może przetrwać na powierzchniach przez wiele godzin i przenosi się z miejsca na miejsce wraz z nosicielami. Sprzyja to rozprzestrzenianiu się wirusa zarówno w skali lokalnej, jak i międzynarodowej. Dodatkowo osoby zarażone mogą często nie wykazywać żadnych objawów zachorowania. Według ECDC okres inkubacji COVID-19 wynosi od 2 do 14 dni.

Ochrona i Zapobieganie

W swoich zaleceniach Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla znaczenie zapobiegania zakażeniu poprzez regularne mycie rąk mydłem i wodą. Dobrym zamiennikiem dla mydła i wody mogą być środki odkażające do rąk zawierające alkohol. Żeby ograniczać rozprzestrzenianie się bakterii i wirusów, w tym także koronawirusa, należy pamiętać o zakrywaniu ust podczas kasłania lub kichania i przypominaniu innym, by również stosowali się do tego zalecenia. W ramach środków ostrożności warto również unikać dotykania oczu, nosa i ust oraz zachowywać odstęp od innych ludzi. Kolejną linią obrony jest noszenie jednorazowych rękawic chroniących przed wirusami.

Czy firma SHOWA produkuje rękawice chroniące przed wirusem COVID-19?

Powszechnie wiadomo, że rękawice zapewniają ochronę poprzez stwarzanie dodatkowej bariery dla mikroorganizmów. Mniej znanym faktem jest natomiast to, że nie wszystkie rękawice są sobie równe i w związku z tym niekoniecznie zabezpieczają przed czynnikami chorobotwórczymi. Odporne na wirusy i bakterie rękawice SHOWA skutecznie zapobiegają przenoszeniu patogenów, chroniąc przed substancjami chemicznymi, grzybami, bakteriami, wirusami oraz płynami ustrojowymi. Rękawice SHOWA tworzą na dłoniach użytkownika dodatkową warstwę ochronnej skóry.

W 1991 roku firma Best Manufacturing (przejęta przez SHOWA w 2007 roku) wprowadziła pierwsze jednorazowe rękawice nitrylowe, chcąc pomóc osobom ze stwierdzonym lub niewykrytym uczuleniem na lateks. Ten innowacyjny produkt oferuje znaczną rozciągliwość, zachowując przy tym komfort i dopasowanie naturalnego lateksu. Dodatkowo nitryl jest niezawierającą alergenów alternatywą dla lateksu zapewniającą lepszą ochronę oraz trwałość. Jako specjaliści w dziedzinie ŚOI zobowiązujemy się do tworzenia harmonii pomiędzy otaczającym światem a nami samymi, odpowiedzialnego kierowania i znajdowania pionierskich zrównoważonych rozwiązań, które chronią ludzi i planetę.

Gdzie znajdę rękawice odporne na wirusy?

Od dziesięcioleci firma SHOWA przestrzega najwyższych standardów jakości, bezpieczeństwa oraz innowacyjności w dziedzinie ochrony rąk. Dział badawczo-rozwojowy SHOWA opracował szereg jednorazowych rękawic, które chronią przed wirusami takimi jak koronawirus. Należą do nich modele 6110PF, 6112PF, 7502PF, 7500PF, C9905PF, 7570 oraz seria Cobalt Blue. W ofercie SHOWA są również odporne na wirusy rękawice wielokrotnego użytku, które dodatkowo chronią przed szkodliwymi substancjami chemicznymi — są to modele 708, 874/874R, 878/878R, 890 oraz 892. Wszystkie te rękawice są atestowane w zakresie ochrony przed wirusami, bakteriami i grzybami zgodnie z normą EN ISO 374-5:2016.

Wymienione rękawice są wytwarzane i poddawane surowym kontrolom jakości w mieszczących się w Malezji i USA zakładach produkcyjnych należących w całości do firmy SHOWA.

Żeby dowiedzieć się więcej na temat ochrony rąk przed koronawirusem lub innymi zagrożeniami, należy skontaktować się z lokalnym dystrybutorem produktów SHOWA lub napisać na adres info@showagroup.eu.

related news

card-01

SZUKASZ WŁAŚCIWYCH RĘKAWIC DLA SWOJEJ FIRMY?

Porozmawiaj z naszym specjalistą już dziś