showa
0

Rękawice termoodporne

Najlepsze rękawice termoodporne dla Twojej branży

Urazy powodowane przez ogień i wysokie temperatury są jednymi z najbardziej niebezpiecznych zagrożeń w przemyśle. Praca przy bardzo gorących maszynach i materiałach bez odpowiednich rękawic ochronnych może stwarzać ryzyko poparzeń. Na przykład w zakładach metalurgicznych pracownicy są stale narażeni na działanie wysokich temperatur połączonych z iskrzeniem i płomieniami. Jednak zagrożenia związane z wysoką temperaturą występują także w przemysłowych zakładach produkcyjnych, środowiskach chemicznych i zakładach motoryzacyjnych. W przemysłowych zakładach produkcyjnych iskry i płomienie nie są konieczne do spowodowania poparzeń. Wystarczą pracujące maszyny, które generują wysokie temperatury i mogą prowadzić do poparzenia w razie kontaktu. Gama termoodpornych rękawic Showa zapewnia doskonałą ochronę przed chwilowym oddziaływaniem temperatur sięgających 500°F/260°C. Termoodporne rękawice SHOWA zaprojektowano z myślą o ochronie przed ciepłem, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej precyzji czuciowej. Rękawice termoodporne można spotkać w wielu środowiskach. Rękawice z tej serii chronią również przed innymi rodzajami urazów, takimi jak otarcia czy przecięcia. Są również warianty odporne na działanie substancji chemicznych.

Dobór właściwych rękawic termoodpornych

Żadne rękawice termoodporne nie zapewnią ochrony przed wszystkimi rodzajami zagrożeń związanych z wysoką temperaturą.

Dobór właściwego rodzaju rękawic zależy od charakteru prac i stopnia narażenia dłoni na działanie ciepła. Należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • Czas trwania kontaktu: im dłużej trzymasz przedmiot, tym więcej ciepła przenosi się na rękawice.
  • Czas schładzania: im mniej odstępów między kolejnymi pochwyceniami przedmiotów stwarzających zagrożenie termiczne, tym większa szansa, że ciepło przeniknie przez rękawice.
  • Masa: trzymając ciężkie przedmioty, narażamy się na dłuższy kontakt bezpośredni z wysoką temperaturą.
  • Zręczność: niektóre zadania wymagają precyzyjnych ruchów dłoni, nawet w warunkach wysokiej temperatury.

Co wyróżnia rękawice SHOWA?

Pracownicy zakładów metalurgicznych, chemicznych, motoryzacyjnych lub przemysłowych zakładów produkcyjnych są narażeni na działanie wysokich temperatur, którym towarzyszą iskry i płomienie.

W SHOWA dbamy o to, aby nasze termoodporne rękawice zapewniały ochronę przed takimi zagrożeniami, izolując dłonie od chwilowo oddziałujących temperatur sięgających 500°F. Nasze rękawice chronią jednak nie tylko przed działaniem wysokich temperatur. Wyposażono je w różnego rodzaju powłoki neoprenowe dostosowane do wszelkiego typu zadań:

  • Pełna powłoka neoprenowa: doskonale sprawdzi się w zakładach motoryzacyjnych i metalurgicznych — zapewnia optymalną ochronę przed otarciami i działaniem substancji chemicznych.
  • Powłoka neoprenowa nakładana natryskowo: doskonale sprawdzi się w przetwórstwie spożywczym i odlewnictwie — chroni przed otarciami i cechuje się dużą wytrzymałością mechaniczną.
  • Powłoka z gąbki nitrylowej na wewnętrznej powierzchni dłoni: doskonałe rozwiązanie dla przemysłu metalurgicznego i morskiego — łączy w sobie ochronę przed łukami elektrycznymi i przecięciami.

Termoodporne rękawice SHOWA wytrzymują działanie wysokich temperatur, pozwalając jednocześnie zachować doskonałą precyzję czuciową.

Termoodporne rękawice SHOWA to coś więcej niż środek ochronny

Nie narażaj dłoni na działanie skrajnie wysokich temperatur. Zapewnij sobie najlepszą ochronę, wybierając produkty z naszej linii rękawic termoodpornych, aby zabezpieczyć się przed oparzeniami, otarciami, przecięciami oraz innymi zagrożeniami chemicznymi.

Pokaż więcej Pokaż mniej

FILTRUJ PRODUKTY

FILTRUJ PRODUKTY

Zagrożenia

Branże

Powłoka

Materiał

ODPORNOŚĆ CHEMICZNA
EN ISO 374-1:2016

ZAGROŻENIA MECHANICZNE
EN 388:2016

Porównaj produkty

0

Wyniki

card-01

SZUKASZ WŁAŚCIWYCH RĘKAWIC DLA SWOJEJ FIRMY?

Porozmawiaj z naszym specjalistą już dziś