showa
0

RĘKAWICA PCV: JEDEN CZŁOWIEK POŚWIĘCIŁ SIĘ OCHRONIE RĄK JEGO KOLEGÓW

Historia SHOWA rozpoczęła się ponad 60 lat temu w Mandżurii. Akeo Tanaka został wcielony do armii i cierpiał, podobnie jak wielu jego rodaków, w skrajnie trudnych warunkach. Trudne wspomnienie tych żołnierzy, którzy stracili palce przez odmrożenie, pomimo noszenia rękawiczek z królika i bawełnianych rękawiczek, wywołało u niego reakcję, która kilka lat później zrewolucjonizuje ochronę dłoni.

Po wojnie Tanaka zajmował się produkcją wkładów atramentowych z PCV do piór wiecznych. Zauważył, że tradycyjne przemysłowe rękawice robocze w tym czasie były mocne, ale nie funkcjonalne – dwie najważniejsze potrzeby. Zainspirowany utraconymi palcami towarzyszy, miał pomysłową koncepcję stworzenia prototypu rękawicy z wykorzystaniem tego “materiału przyszłości”. To było w 1953 roku, a Akeo Tanaka właśnie wynalazł rękawice z PCV, pierwsze z wielu kroków w dążeniu do dożywotniej ochrony rąk.

Pierwsze rękawice z PCV zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie i praktyczności: gruba na dłoni i końcówkach palców z cieńszym mankietem ułatwiającym zakładanie i zdejmowanie. Ze względu na łatwość poruszania palcami i wytrzymałość rękawicy zyskiwała popularność w zastosowaniach morskich, sektorach przemysłowych i rybołówstwie (dzisiaj SHOWA 660 dominuje na tym rynku).

ROZWÓJ W PRZEMYŚLE: PRZEŁOM DLA SHOWA

Ze względu na szybką automatyzację w latach 70-tych rękawice przemysłowe z PVC osiągnęły punkt zwrotny. Precyzja stała się głównym celem pracy rękawic, więc od nowych produktów wymagano, aby zapewniły precyzyjny ruch palca, przy zachowaniu jego wytrzymałości i trwałości. Ponadto, szew wewnątrz rękawicy powodował dyskomfort dla wielu klientów. W odpowiedzi na to SHOWA opracowała SHOWA 610 z bezszwową, wygodną wkładką wewnętrzną. Był to pierwszy produkt chroniony patentem SHOWA, który dawał prawie 20 lat wyłącznych praw do sprzedaży i pchnięcia firmy w dostatnią przyszłość.

JESTEŚMY SHOWA

KAŻDA Z NASZYCH INNOWACJI STWORZONA ZOSTAŁA ZE SZCZEGÓLNEGO POWODU. PRZECZYTAJ OPOWIEŚCI W TLE, KTÓRE PROWADZIŁY DO STWORZENIA …