showa
0

Nasze Przełomowe Innowacje

Na drodze do sukcesu firmy SHOWA, dzięki innowacjom oraz zaangażowaniu w tworzenie coraz lepszych rękawic, można wyróżnić elementy przełomowe dla branży – są to rękawice, które ją ukształtowały i utrwaliły pozycję firmy SHOWA jako lidera na rynku.

RĘKAWICA B0500 Z POLIURETANOWĄ POWŁOKĄ (PU) WE WNĘTRZU DŁONI

Wytyczanie szlaków w dziedzinie prac precyzyjnych

W 1980 roku produkcja sprzętu komputerowego w Japonii zaczęła nabierać rozpędu. Wiązało się to z zapotrzebowaniem na innowacyjną rękawicę, która pozostawiałaby bardzo mało włókien i miała mniejszą tendencję do generowania pyłu. Precyzyjna praca wymagała większej elastyczności palców oraz lepszej przewiewności zwiększającej wygodę pracownika. Zastosowanie nowych materiałów, takich jak wełniany nylon i pianka poliuretanowa ostatecznie doprowadziło do powstania istotnej innowacji firmy SHOWA: powstała przewiewna, mało pyląca rękawica B0500.

RĘKAWICA 310 GRIP®

cTrwała zmiana w branży

Pracownicy sektora transportowego nosili dzianinowe rękawice z punktami lub blokami z PVC lub naturalnej gumy dla poprawy jakości chwytu. Tego rodzaju rękawice były trwałe, ale niezbyt dobrze dopasowane palce utrudniały precyzyjność i zręczność, przez co rękawice były często zdejmowane podczas prowadzenia pojazdów lub pisania. SHOWA rozwiązała ten problem dzięki kolejnej ważnej innowacji: rękawicy 310 GRIP®.

Zamiast zwykłego mocowania gumy do dzianiny za pomocą kleju, rękawica 310 Grip® została opracowana z wykorzystaniem naszej ulepszonej metody oblewania: powłoka lateksowa powstaje bezpośrednio na dzianinie, wnikając w wyściółkę i nadając rękawicy elastyczność i trwałość. Ta nowa metoda została dodatkowo ulepszona, tak aby wyeliminować podrażnienia, jakie mogły występować ze względu na obecność lateksu wewnątrz rękawicy. Dzięki rygorystycznie prowadzonym badaniom metodą prób i błędów firma SHOWA opracowała nowy proces powlekania wnętrza dłoni, który wraz z przewiewnym wierzchem rękawicy pozwolił uzyskać niezrównane dopasowanie, kształt i odporność – proces ten na zawsze odmienił branżę rękawic.

RĘKAWICA 281 TEMRES®

Realizacja tego, co niemożliwe

Już na początku XXI w. rękawice z powłoką we wnętrzu dłoni były powszechnie stosowane w branży rękawic przemysłowych ze względu na ich przewiewność. Jednak w przypadku tych rękawic możliwe było przenikanie do ich wnętrza wody lub piasku, przez co były one mniej praktyczne w sektorach takich jak rolnictwo. Z drugiej strony, wodoodporne rękawice są całkowicie powleczone żywicą, co powoduje, że dłonie pocą się z powodu nadmiernego ciepła i rękawica staje się niekomfortowa dla jej użytkowników.

Uzyskanie rękawicy całkowicie powlekanej z zachowaniem przewiewności wydawało się nierozsądne lub niemożliwe, jednak firma SHOWA wytyczyła drogę rozwoju. Odprowadzanie wilgoci oraz nowe materiały wodoodporne to podstawy stworzenia wyczekiwanej z niecierpliwością rękawicy TEMRES® – rękawicy, która umożliwia odprowadzanie wilgoci z dłoni na zewnątrz, ale zapobiega przenikaniu wody przez zewnętrzną powłokę. Rękawica dostosowuje się również do naturalnej krzywizny dłoni i charakteryzuje się znacznie poprawioną elastycznością.

Oryginalna rękawica była zbyt droga, jak na możliwości rynku w tamtych czasach, dlatego po całkowitym przeprojektowaniu model TEMRES® został wprowadzony na nowo, a później serię rozwinięto, oferując wersje termiczne oraz z dżersejowym mankietem. Obecnie rękawice te są wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu do różnorodnych działań.