showa
0

Kimyasal maddeler ve aşındırıcı çözücüler tüm dünyada milyarlarca insan tarafından kullanılıyor. Environmental Science & Technology, (Çevre Bilimi ve Teknoloji) dergisine göre, dünyada ticari üretim ve kullanım için kayıtlı 350.000’in üstünde kimyasal madde ve kimyasal karışım mevcut. Kimyasallar, tehlikeli maddeler, gazlar ve hatta deterjanlarla temas halinde olan işçiler ellerini riske atıyor.

Kimyasal yaralanmalar, kimyasalların üretildiği mesleklerde daha sık görülse de, madencilik, boyama, inşaat, petrol ve gaz, sağlık hizmetleri, depolama, nakliye, tarım ve kaynak gibi diğer yüksek riskli sektörlerde de meydana geliyor.

KİMYASAL YARALANMALAR NASIL MEYDANA GELİYOR

Bazı yaralanmalar, işçiler istemeden, zararlı değilmiş gibi görünen çözeltilere veya gazlara uzun süre maruz kaldıklarında meydana gelir.

Çünkü kimyasal riskler her zaman gözle görülür değildir. Bunları ortadan kaldırmak dikkat, güncel bilgi ve doğru koruyucu önlemleri gerektirir. SHOWA, gerek kimya alanında, gerekse kimyasala dayanıklı malzemelerde sahip olduğu benzersiz uzmanlık birikimini birinci sınıf eldiven üretim süreçleriyle birleştirerek, size eksiksiz ve kapsamlı bir kimyasal koruma platformu sunuyor. SHOWA, müşterilerini bilgi ve araçlarla destekleyerek, kimyasal el koruması alanında daha iyi ve bilinçli seçimler yapmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

KİMYASAL YARALANMALARIN NEDENLERİ NELERDİR?

Showa

Uygulama sırasında hiçbir KKD eldiven giyilmemesi

Showa

Eldiven malzemesinin ilgili kimyasalla uyumlu olmaması

Showa

Eldivenin çok uzun süre giyilmesine bağlı olarak geçirgen hale gelmesi

Showa

Meydana gelen aşınma ve bozulma nedeniyle eldivenin yer yer aşınmış olması

İŞTE KİMYASAL MADDELERİN TEHLİKELERİ

350.000 kimyasal ve kimyasal karışım

Showa

157,000

Günümüzün en kapsamlı küresel envanterine göre, CAS numaralarıyla tanımlanan, ayrı ayrı kayıtlı 157.000 kimyasal madde.

Showa

120,000

Kesin olarak tanımlanamayan 120.000 madde.

Showa

75,000

karışım, polimer ve bilinmeyen veya değişken bileşime sahip madde.

KİMYASAL YARALANMALARDAN KAYNAKLANAN MASRAFLARI KİM ÖDÜYOR?

Kimyasal yaralanmalar gerek çalışan, gerekse işveren açısından yüksek maliyetlidir; tedavi ücretleri, yasal ücretler ve para cezaları, ellerin korunmamasına bağlı olarak ortaya çıkan, önlenebilecek durumlar nedeniyle şirketler tarafından ödenen bedellerin yalnızca parasal kısmıdır. Çalışılmayan günleri, azalan üretim süresini ve kimyasal yaralanmalara maruz kalan işçilerin yaşayabileceği ciddi komplikasyonları da unutmamak gerekir.

Kimyasal yanık hastalarında, daha sonra aşağıdaki komplikasyonlar meydana gelebilir:

Pneumonia

Zatürre

Böbrek yetmezliği

Pneumonia
Pneumonia

Yara enfeksiyonu

Pneumonia

İdrar yolu enfeksiyonu

Diğer hematolojik / sistemik enfeksiyonlar

Pneumonia

Kalp ritim bozuklukları

Pneumonia
Pneumonia

Solunum yetmezliği

Kan zehirlenmesi

Pneumonia

KİMYASAL BOZULMA İLE GEÇİRGENLİK ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Kimyasala dayanıklı eldiven seçimi yapan güvenlik uzmanları, eldivenin bozulma durumuna ve geçirgenliğine dikkat etmelidir. Çoğu KKD eldiven tedarikçisi, yalnızca eldivenin bozulma verilerini sunsa da, bu ikisi arasında belirgin ve önemli bir fark vardır.

Showa
BOZULMA:

Bir kimyasala bağlı bozulmanın belirtileri açıktır. Kimyasal madde eldiven malzemesine zarar verir ve aşınma izleri ile delikler görünür hale gelir. Birkaç saat içinde, ciltte yanıklar veya yaralanmalar ortaya

GEÇİRGENLİK:

Bir kimyasala bağlı bozulmanın belirtileri açıktır. Kimyasal madde eldiven malzemesine zarar verir ve aşınma izleri ile delikler görünür hale gelir. Birkaç saat içinde, ciltte yanıklar veya yaralanmalar ortaya

Showa

CHEMREST PLATFORMU, KORUMANIN ÜÇ ANA UNSURU

EĞİTİM

  • Güncel bilgi, uzmanlık ve araçlar müşterilerin doğru eldiveni tercih etmelerine ve yaralanmaların önüne geçmelerine imkan tanıyor.
  • Eldiven / CAS numarasına göre geçirgenlik verilerinin yer aldığı kimyasal eldiven arama dizini ve destek.
  • Çalışanlarınızın kimyasala dayanıklı el koruması konusunda yüz yüze veya çevrimiçi olarak teknik eğitimden geçirilmesi.

DEĞERLENDİRME

  • Müşterilerimizin özel ihtiyaçları için eldiven uzmanlarımız tarafından sahada yapılan değerlendirmeler
  • Mevcut durumda kullanılan eldivenlerin karşılaşabileceği kimyasal ortamlara karşı özelleştirilmiş test.
  • El koruması ve maliyet tasarrufu ile ilgili olarak özel tavsiyeler sunulabilmesi için belirli malzemelerin kontrollü koşullar altında teste tabi tutulduğu şirket içi kimyasal laboratuvar hizmetlerimizden yararlanma.

EKİPMAN

  • Gerçek, tarafsız kimyasal performans verilerini ve müşteri uygulamalarını temel alan, en uygun ve performanslı eldiven önerileri.
  • İlgili tüm pazarlar, sektörler ve uygulamalarda kullanılabilir, dayanıklı CHEMREST ürün serisi.
  • Tüm eldivenlerimiz farklı beden, uzunluk ve kalınlıkta mevcut olduğundan daha fazla kişiselleştirme mümkündür.

KİMYA UZMANLARIMIZ

Showa

ELLERİNİZİ KORUMANIN ANAHTARI KİMYASAL RİSKLER KONUSUNDA BİLGİ SAHİBİ OLMAKTIR

SHOWA, müşterilerini bilgi ve araçlarla destekleyerek, kimyasal el koruması alanında daha iyi ve bilinçli seçimler yapmalarını sağlamayı amaçlamaktadır. Aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi için broşürümüzü indirin:

  • Kimyasala dayanıklılık normları ve terminoloji
  • Koronavirüsler gibi mikro organizmalara karşı koruma
  • ABC etiketlememiz sayesinde sahip olduğunuz koruma seviyesini anlama
  • Yaygın eldiven polimerlerinin kullanımı ve performansı

Kimyasal eldiven uzmanlarından oluşan ekibimizin bir telefon kadar uzağınızda olduğunu ve daha fazla özel tavsiye sunabileceğini hatırlatırız.

DEĞERLENDİRME SÜRECİMİZİN İLK ADIMI: CHEMREST.COM :

Sınıfının en iyisi Kimyasala Dayanıklı Eldiven Dizinimiz ChemRest.com sayesinde, işe en uygun kimyasala dayanıklı eldiveni seçmek çok daha kolay. Global üretim, araştırma ve güvenlik uzmanları ağımızın desteklediği ChemRest.com, kullandığınız kimyasallara karşı sahip olduğunuz korumayı, kullanım sürenize göre değerlendirmenin ilk adımıdır.

ChemRest.com, kolay anlaşılabilir gezinme, isim veya CAS numarasına göre gelişmiş kimyasal arama ve farklı eldivenleri birbirleriyle karşılaştırma gibi özelliklere sahiptir. Güvenlik uzmanları şunlardan yararlanabilir:

  • Yüzlerce kimyasal maddenin yer aldığı, kullanıcı dostu kimyasal dizin
  • Diğer kimyasal maddeler için talep üzerine ücretsiz test
  • Uzman kimyasal verilere ve kaynaklara tek bir yerden erişim
  • Özel teknik destek
  • Doğru kimyasal eldiven tercihi ve tavsiyesi sayesinde uygun maliyetli el koruma çözümü

SHOWA KİMYASAL LABORATUVAR HİZMETİ

SHOWA, premium bir hizmet olarak, örneğin güncel EN 374 uyumluluk gerekliliklerine yardımcı olmak amacıyla, kimyasala dayanıklı eldiven kullanımınızın ücretsiz ve kapsamlı bir analizini sunar. Kullanıyor olabileceğiniz herhangi bir kimyasal madde veya karışımı kurum içi kimya laboratuvarımızda test edebiliyoruz. Tehlikeli kimyasal kullanımınıza göre, size eldiven önerileri içeren detaylı bir rapor sunuyoruz. Bu program, EN 374 gerekliliklerini tamamen kapsayan, en uygun fiyatlı analizi sunmak üzere tasarlanmıştır.

UZMANLARIMIZDAN NOT:

Kimyasala dayanıklı eldiven satın alma süreci çoğu zaman şu soruyla başlar: “Şu anda kullandığım eldivenin alternatifi nedir?” Aslında, kullanılan mevcut eldiven uygulama için (artık) uygun değildir.

Bu senaryo, el koruması satın almanın en tehlikeli şeklidir çünkü yalnızca işçiler değil, şirket de risk altındadır.

Showa

SHOWA SAHADA RİSK DEĞERLENDİRME PROGRAMI

Kimyasala dayanıklılık testleri, müşterilerimizin gerçek ve daha değişken iş yeri ortamlarından farklı olarak, her zaman kontrollü laboratuvar koşullarında gerçekleştirilir. SHOWA Risk Değerlendirme Programı, bütünsel bir yaklaşımla diğer olası tehlikeleri de hesaba katar. SHOWA eldivenlerinin performansının mevcut bir eldivenle kıyaslanarak değerlendirildiği tanımlanmış zaman aralığı için 4 süreç sayesinde eldiven denemelerinin etkili bir şekilde yönetilebildiği bir güvenlik değerlendirmesi ve stratejik plandan oluşur. Öncelikle, koruyucu eldiven uzmanlarımızdan biri durumunuzu, işlemlerinizi ve kullandığınız kimyasalları değerlendirir. (Yaklaşık) 4 hafta sonra, el koruma ihtiyaçlarınız için size uygun maliyetli, özel bir plan sunulur. İlk değerlendirme gerek sahada, gerekse uzaktan görüntülü arama yoluyla gerçekleştirilebilir.