showa
0

Showa

SHOWA KENDİSİNİ ÇEVRE ÜZERİNDE SINIRLI ETKİYE SAHİP, KALİTELİ VE YÜKSEK PERFORMANSLI KORUYUCU ELDİVENLER ÜRETMEYE ADAMIŞTIR®

SHOWA dünyada biyoçözünür eldivenler geliştirip piyasaya süren ilk KKD şirketi ve halihazırda EBT biyoçözünürlük iddiasıyla ilgili marka şeffaflığı sunan ilk koruyucu eldiven şirketidir.

SHOWA Eldiven, sertifikalı “Biyoçözünür” olmak için gereken tüm kriterleri karşılayan 8 koruyucu eldiveniyle GreenCircle sertifikasyonu almayı başarmıştır.

ASTM D5526 sertifikasyonu, SHOWA EBT eldivenlerin yalnızca 386 günde %82 biyoçözünürlüğe ulaştığını, EBT olmayan eldivenlerin ise aynı sürede sadece %1,9 biyoçözünürlüğe ulaştığını ortaya koymuştur.

GREENCİRLCE BİYOÇÖZÜNÜRLÜK SERTİFİKASYONU

  • Sürdürülebilirlik çabalarımız konusunda müşterilerimize güvence vermek, ve
  • Diğer ürünlerin sürdürülebilirlik iddialarıyla karşılaştırma yapılabilmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiştir.
  • Sertifikasyon, çeşitli sürdürülebilir ürün ve üretim özelliklerini ölçmek ve izlemek için bir referans ölçüt sunmaktadır
  • Yalan ürün iddialarına karşı koruma sağlar ve güvenilir biyoçözünür eldiven üreticilerini tanımlar

SHOWA protective gloves certified GreenCircle

ASTM D5526 Standart

Plastik Malzemelerin Hızlandırılmış Katı Atık Sahası Koşulları Altındaki Anaerobik Biyoçözünürlüğünü Belirlemeye Yönelik Standart Test Yöntemi.

Bu test yöntemi, plastik malzemelerin hızlandırılmış bir katı atık sahası test ortamında sergiledikleri anaerobik biyoçözünürlüğün derece ve hızını belirlemeye yöneliktir.

ASTM D5526 Standart

GREENCİRCLE CERTİFİED, LLC HAKKINDA

“GreenCircle Certified, bir kuruluşun ürün ve faaliyetlerinin dürüst, geçerli ve onaylanmış olduğuna ilişkin sürdürülebilirlik iddialarını kapsamlı bir değerlendirme süreciyle bağımsız olarak doğrulayan, uluslararası kabul görmüş üçüncü taraf bir sertifikasyon kuruluşudur.

Biyoçözünürlük sertifikasyonu, bir kuruluşun, müşteri tarafından bertaraf edildikten sonra kısa bir süre içinde tamamen çözünerek doğaya geri dönen ve bu sayede çözünmeyen malzeme kullanımını ve dolayısıyla katı atık sahalarındaki atık miktarlarını azaltan malzemeler kullandığını ve ürünler geliştirdiğini gösterir.

GreenCircle Certified’ın (GreenCircle’ın) Biyoçözünürlük Sertifikasyonu, piyasada pek çok yalan ve ispatlanmamış biyoçözünürlük iddiası ortaya çıktıktan sonra geliştirilmiştir.”