showa
0

Antistatik

ELLERİNİZİ ANTİ-STATİK YARALANMALARDAN KORUYUN

Statik elektrik yüklü ortamlarda çalışırken mutlaka korunmak gerekir.

ELEKTRO-STATİK BOŞALMANIN RİSKLERİ

Havacılık ve otomotiv gibi üretim endüstrilerinde, elektrostatik boşalma (ESD) tehlikeleri göz ardı edilmemelidir. Gaz patlamaları ve entegre devre arızaları iş faaliyetlerini aksatabilir ve hatta ölümlere yol açabilir.

Bu nedenle, ESD’ye Karşı Korumalı Alanlar (EPA) gerek kullanım, gerekse montaj işlemlerinde antistatik eldiven kullanılmasını gerektirir. Eldivenler, bir yandan işçinin ellerini korurken, diğer yandan da ürün ve bileşenlerin kirlenmesini önler.

SHOWA’nın koruyucu antistatik eldivenleri, statik yüklü çalışma ortamlarında ellerinizin ihtiyaç duyduğu KKD çözümüdür. Antistatik eldivenlerimizin tümü, yüzey direnci standartlarına uygundur. Bu özellik, eldivenlerimizin havacılık, otomotiv ve bilişim sektörleri ile elektronik temiz oda ortamlarında tercih edilmesini sağlamaktadır.

Devre kartları üzerinde gerçekleştirilecek karmaşık görevleri veya tehlikeli ortamlarda ağır ekipmanların taşınmasını kapsayan üretim faaliyetleri, statik boşalma tehlikesinin bulunduğu koşullardan yalnızca birkaçıdır. İş sahanızda bir facia yaşanmasını beklemeyin. ESD (Elektrostatik Deşarj) yaralanmalarına karşı korunmak için, SHOWA koruyucu antistatik eldivenleri tercih edin.

Devamını oku Kapat

Filter Products

Filter Products

category

INDUSTRIES

COATING

MATERIAL

CHEMICAL RESISTANCE
EN ISO 374-1:2016

MECHANICAL RISKS
EN 388:2016

Compare Products

0

Results

card-01

İŞİNİZ İÇİN DOĞRU ELDİVENİ Mİ ARIYORSUNUZ?

Hemen uzmanlarımızdan biriyle görüşün