showa
0

Isı

ELLERİNİZİ YANMAYA KARŞI KORUYUN

Isıya bağlı yaralanmalar en tehlikeli ve ciddi yaralanmalar arasında yer almaktadır.

İŞ YERİNDEKİ ISIYA BAĞLI RİSKLER

En tehlikeli endüstriyel risklerden biri, yangın ve sıcaklığa bağlı yaralanmalardır. Uygun eldiven koruması olmadan, aşırı sıcak makine ve malzemelerin bulunduğu ortamlarda çalışırken yanma riskiyle karşı karşıya kalınabilir. Metalurji ortamlarındaki gibi, işçiler sürekli kıvılcım ve alevlerin eşlik ettiği yüksek sıcaklıkların etrafında hareket halindedir. Kaynak veya şekillendirme için malzemenin 2500 Fahrenheit/1300 ° C’ye kadar ısıtılması gerekir. Bu işlemler sırasında elbette, ısıtılmış metali işlemek için çeşitli aletler kullanırsınız. Ancak bu, kayması veya yerinden çıkması halinde metalle direkt temas etme riskinin sıfır olduğu anlamına gelmez.

Ancak endüstriyel üretim, kimyasal ortamlar ve otomotiv sektöründe de ısıya bağlı tehlikeler mevcuttur. Endüstriyel üretimle ilgili olarak, çalışan makineler kıvılcım ve alev olmasa dahi yüksek sıcaklıklar taşıyabilir ve dokunulduğunda yanmaya neden olabilir. Showa’nın ısıya dayanıklı eldiven ailesi, 500 °F / 260 °C’ye kadar aralıklı ısıya karşı mükemmel koruma sağlar. SHOWA’nın ısıya dayanıklı eldivenleri, ısı maruziyetine dayanıklı şekilde tasarlanmış olup, aynı zamanda üstün dokunsal el becerisini korur. Isıya dayanıklı eldivenler çeşitli ortamlarda görülebilir. Bu sınıftaki eldivenler ayrıca aşınma, kesilme ve kimyasallara karşı dayanıklılık gibi diğer koruyucu özelliklere de sahiptir.

Isıya dayanıklı tek bir eldiven sizi ısıya bağlı tehlikelerin tümünden koruyamaz. Doğru eldivenleri seçmek, yaptığınız işin niteliğine ve ellerinizin maruz kaldığı ısıya bağlıdır.

Ellerinizi aşırı ısıya maruz bırakmayın. Tercihinizi ısıya dayanıklı eldiven serimizden yaparak üstün koruma elde edin ve yanıklara, aşınmalara, kesiklere ve diğer kimyasal tehlikelere karşı güvenliğinizi sağlayın.

Devamını oku Kapat

Filter Products

Filter Products

category

INDUSTRIES

COATING

MATERIAL

CHEMICAL RESISTANCE
EN ISO 374-1:2016

MECHANICAL RISKS
EN 388:2016

Compare Products

0

Results

card-01

İŞİNİZ İÇİN DOĞRU ELDİVENİ Mİ ARIYORSUNUZ?

Hemen uzmanlarımızdan biriyle görüşün