showa
0

Tek Kullanımlık

ELLERİNİZİ KONTAMİNASYONA KARŞI KORUYUN

İş yerinde çeşitli tehlikeler mevcutsa, SHOWA tek kullanımlık eldivenleri tercih edin.

ÇAPRAZ KONTAMİNASYON RİSKLERİ

Hemen hemen tüm işlerde, gün boyunca maddeler, bakteriler ve virüslerle haşır neşir olursunuz. Çoğu kez bu durum kaçınılmazdır. Bununla birlikte, ağır iş eldiveni kullanımının daha fazla olduğu bazı işler de mevcuttur. Tek kullanımlık eldiven kullanımı çok daha uygun bir tercihtir, çünkü bu eldivenleri tek bir amaç için kullanabilir ve bir sonraki işinize geçmeden önce atabilirsiniz.
Yiyeceklerle uğraşırken, farklı yiyeceklerle çalıştığınızda her zaman eldivenlerinizi değiştirmeniz gerekir. Örneğin, tavuk kesiyorsanız, çiğ ette bulunan potansiyel bakterilerden korunmaya yönelik bir eldiven giymek akıllıca bir seçimdir. Bakterileri bir sonraki işinize taşıma riskini ortadan kaldırmak için, tavukla uğraşmayı bıraktığınızda yeni bir tek kullanımlık eldiven takmanız oldukça önemli.

Aynı durum, farklı otomobiller arasında geçiş yapması gereken oto tamircileri için de geçerlidir. Bu durumda, potansiyel bakterilerin yayılmasından değil de, potansiyel olarak tehlikeli kimyasal maruziyetten korunmuş olursunuz. Bu durumda tek kullanımlık eldiven kullanmak, kimyasalların ve bileşiklerin aletlerinize ve diğer çalışma yerlerinize yayılmasını engeller.

Çapraz kontaminasyon aşağıdaki durumlarda da meydana gelebilir:

  • Hastalarla çalışan ilk müdahale ekipleri veya hastane personeli için bakteriyel/viral kontaminasyondan.
  • Cilde tahriş edici veya başka şekilde zararlı olabilecek çeşitli kirleticilerle uğraşan laboratuvar personeline yönelik.

Korunmanız gereken şey her ne olursa olsun, eldiven üreticisi SHOWA tüm iş ortamları için mükemmel tek kullanımlık eldivenler sunar.

Devamını oku Kapat

Filter Products

Filter Products

category

INDUSTRIES

COATING

MATERIAL

CHEMICAL RESISTANCE
EN ISO 374-1:2016

MECHANICAL RISKS
EN 388:2016

Compare Products

0

Results

card-01

İŞİNİZ İÇİN DOĞRU ELDİVENİ Mİ ARIYORSUNUZ?

Hemen uzmanlarımızdan biriyle görüşün