showa
0

Kimyasal

Kimyasallara Karşı Koruyucu Eldivenler │ SHOWA Eldiven

Hangi uygulama için kullanılırsa kullanılsın, kimyasallar tehlikeli olabilir! Kendinizi kimyasallara karşı koruyucu eldivenle koruyun.

İster bir laboratuvarda tehlikeli kimyasallarla, ister çözücü özelliğe sahip çeşitli temizlik malzemeleriyle çalışıyor olun, cildinizi güvende tutmak için doğru koruyucu ekipmanı giymelisiniz. Kimyasallara karşı koruyucu eldivenlerde çok çeşitli alternatifler sunulmakta olup, bunlar ellerinizi, bileklerinizi ve kollarınızı potansiyel olarak tehlikeli kimyasallara maruz kalmaktan korumaya yardımcı olabilir.

Kimyasallara Karşı Koruyucu Eldivenlerinizi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

‌Kimyasallara karşı koruyucu eldivenlerle, ellerinizi kimyasal tehlikelerden koruyun.

Kimyasal koruma eldivenlerinizi seçerken, kullanılan terminolojiye önem verin. Aşağıdaki şartlara dikkat etmeniz gerekir:

Bozunma: Eldivenler belirli kimyasallara maruz kaldığında ne olduğunu ifade eder.

Geçirgenlik: Bir kimyasalın moleküler düzeyde eldivenlere ne kadar hızlı nüfuz edebildiğine ifade eder.

Tüm gün kimyasallarla çalışıyorsanız, seçtiğiniz kimyasal koruyucu eldiveninizin maddelerin içeri nüfuz etmesini engellediğinden ve maruziyetin hemen ardından bozulmadığından emin olmak istersiniz. Bu nedenle, çalışma ortamınıza en uygun eldiven kaplamasını belirlemeniz gerekiyor. Eldiven üreticisi SHOWA’nın kimyasal KKD eldivenleri arasından seçim yapacaksanız, aşağıdaki kaplamalardan birini tercih edebilirsiniz:

  • Bütil
  • Doğal Kauçuk Lateks
  • Neopren
  • Poli Vinil Klorür

Ayrıca, kimyasallara karşı koruyucu eldivenlerinizin iç astarlarına da dikkat etmeniz gerekiyor. Tüketiciler genellikle şunlar arasında bir tercih yapıyor:

  • Pamuk
  • Pamuk havı
  • Tasarım iplik
  • Polyester, vb.

Düzenli olarak kimyasallarla temas halindeyseniz, uygun KKD (kişisel koruyucu donanım) kimyasal koruyucu eldiveni satın aldığınızdan emin olmalısınız ve SHOWA eldiven üreticisi, sizin için mükemmel bir çözüme sahip olabilir.

Devamını oku Kapat

ÜRÜNLERİ FİLTRELE

ÜRÜNLERİ FİLTRELE

Kategori

Tehlike

Kaplama

Materyal

KIMYASAL DAYANIKLILIK
EN ISO 374-1:2016

MEKANIK RISKLER
EN 388:2016

Ürünleri karşılaştır

0

Sonuçlar

card-01

İŞİNİZ İÇİN DOĞRU ELDİVENİ Mİ ARIYORSUNUZ?

Hemen uzmanlarımızdan biriyle görüşün