showa
0

Sağlık durumu

Sağlık Hizmeti Eldivenleri│ SHOWA Eldiven Üreticisi

Doğru sağlık hizmeti eldivenlerini bulmak hiç bu kadar önemli olmamıştı.

Eldivenler, sağlık sektöründe çalışan herkes için temel KKD olarak kabul edilir. İster laboratuvarda, ister hastalarla bire bir çalışıyor olun, kimyasallar ve/veya virüsler ve bakteriler gibi kirleticilerden korunmak için gerekli kişisel koruyucu ekipmana erişmeniz büyük önem taşır. SHOWA’nın sağlık hizmeti eldivenleri işte tam da bu noktada devreye giriyor.

Çeşitli Sağlık Hizmeti Eldivenleri Arasındaki Fark Ne?

SHOWA’nın tıbbi sınıf sağlık hizmeti eldivenleri endüstriyel uygulamalar ve laboratuvar uygulamaları için uygundur!

Sağlık sektöründe çalışırken, tıbbi sınıf sağlık hizmeti eldiveni kullanımı gerektiren doğru KKD çözümlerini kullanıyor olmak çok önemlidir. Tıbbi sınıf, sadece tıbbi alanda uygulama için üretilen eldivenleri ifade eder.

Sağlık hizmeti eldivenlerinin genellikle iki kategoriye ayrıldığını bilmek gerekir:

  • Muayene Eldiveni/Tıbbi Eldiven: Genellikle tıbbi eldiven olarak adlandırılan muayene eldivenleri, çeşitli prosedürler ve muayeneler için kullanılan tek kullanımlık, atılabilir eldivenlerdir. Hastalar ve hasta bakıcılar arasında bakteri ve virüslerin çapraz bulaşma olasılığını önlemeye yardımcı olmak amacıyla kullanılırlar. Bu eldivenler genellikle büyük boy kutularda gelir ve steril bir ortam gerektirmeyen genel uygulamalar için kullanılabilecekleri kabul edilir.
  • Cerrahi Eldiven: Cerrahi eldivenler ise steriliteyi korumak için ayrı ayrı paketlenmiş ve eldivenlerin kalitesi açısından çok daha yüksek bir standardı karşılaması gereken sağlık hizmeti eldivenleridir.

SHOWA’nın sağlık hizmeti KKD eldivenleri tek kullanımlık el korumasında sektör lideridir ve hatta FDA Tıbbi Testinden geçmiştir; bu da FDA’nın bu eldivenleri incelediği ve 510 (k) pazarlama öncesi bildirimi gerektiren Sınıf I ayrılmış tıbbi cihaz olarak kabul ettiği anlamına gelir. Bu KKD eldivenleri, tıbbi cihazlar için Avrupa EN455 standardına da sahiptir.

Bu, söz konusu eldivenlerin aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli performans kriterlerini karşıladığını ve/veya geçtiğini ifade eder:

  • Sızıntıya Dayanıklı
  • Yırtılmaya Dayanıklı
  • Biyouyumlu (canlı dokuya zarar vermez)
Devamını oku Kapat

ÜRÜNLERİ FİLTRELE

ÜRÜNLERİ FİLTRELE

Kategori

Tehlike

Kaplama

Materyal

KIMYASAL DAYANIKLILIK
EN ISO 374-1:2016

MEKANIK RISKLER
EN 388:2016

Ürünleri karşılaştır

0

Sonuçlar

card-01

İŞİNİZ İÇİN DOĞRU ELDİVENİ Mİ ARIYORSUNUZ?

Hemen uzmanlarımızdan biriyle görüşün