showa
0

Kesilmeye Dayanıklı Eldivenler

Kesilmeye Dayanıklı Eldivenler │ SHOWA Eldiven Üreticisi

Ne iş yapıyor olursanız olun, ellerinizi kesilmeye dayanıklı doğru eldivenlerle koruyun

Kesilmeye dayanıklı eldiven, tam olarak birtakım işleri yaparken parmaklarınızı ve ellerinizi kesilmelere ve yaralanmalara karşı korumak üzere tasarlanmış eldiven anlamına gelir. Piyasada düzinelerce farklı kesilmeye dayanıklı eldiven türü var; ancak, bunların hepsi aynı şekilde üretilmiyor.

Kesilmeye Dayanıklı Eldivenler: Ne Aramalısınız

Kesilmeye dayanıklı eldivenlerle, ellerinizi olası tehlikelerden koruyun.

Kesilmeye karşı dayanıklı eldivenler, iş yeri güvenliğiniz için mutlaka gereklidir. İş yerinde elleriniz birçok tehlikeye maruz kalır. Kıstırma noktaları arasında sıkışabilir, keskin nesnelere maruz kalabilir, tekrar eden ergonomik strese dayanabilir, kayma, burkulma ve düşme vakaları yaşayabilir ve çeşitli yangın tehlikeleriyle karşı karşıya kalabilirler.

SHOWA, orta-düşük riskli farklı uygulamalar için çok amaçlı, kesilmeye karşı dayanıklı bir dizi eldiven tasarladı. Farklı dış malzemeye, avuç içi kaplamaya, manşet uzunluğuna, el veya kol koruyucu özelliklere, bilek moda sistemlerine ve daha birçok özelliğe göre, her uygulama için kesilmeye dayanıklı eldiven aramanızı daraltabilirsiniz.

El güvenliği ve korumanızı artırmak için üç ana ardışık malzeme düşünün. Düz eğimli, SHOWA müşterilerinin bildiği ve sevdiği olağanüstü tutuş kabiliyetini sunan bu ardışık malzemelerin her biri, kendine has kesilmeye karşı dayanıklı niteliklere sahiptir.

Poliüretan

Mikro gözenekli elastomer plastik olan poliüretandan üretilen kesime dayanıklı eldivenler birçok avantaj sunar. Çok esnek ve elastik bir yapıya sahip bu eldivenler hiçbir lateks proteini taşımaz ve diğer polimerler gibi partikül dökmezler. Aşınmaya ve yağa karşı oldukça dayanıklı olan poliüretan, soğukta sertleşmez veya sıcakta yumuşamaz; gözenekli havalandırma özelliği sayesinde, terleme kapasitesini mükemmel seviyede tutar.

Doğal Lateks

Ana malzeme olarak ağaç kauçuğu ve lateksten elde edilen doğal kauçuktan oluşan doğal lateks kaplamalar oldukça sağlamdır; güçlü bir tutuş kabiliyeti, esnek elastikiyet ve iyi aşınma direnci sağlar. Zayıf asitlere, kostiklere, alkollere ve deterjanlara karşı koruma sağlayan doğal lateks kaplama, ayrıca virüs ve bakterilere karşı da korur.

Nitril ve Köpüklü Nitri

Hiçbir lateks proteini içermeyen nitril ve köpüklü nitril yağa, grese, hidrokarbonlara, asitlere, bazı organik çözücülere, pestisitlere, yağlara ve akaryakıtlara karşı dayanıklıdır.

Kesilmeye Karşı Üstün Koruma Seviyesi

İhtiyaçlarınıza en uygun, kesilmeye dayanıklı eldivenler için birçok seçeneğe sahipsiniz. ANSI/ISEA koruma standartları ile, özel kullanımınıza ve eldiven güvenliği kesilme direnci gereksinimlerinize göre, daha düşük A1 – A3 seviye korumadan A9 kesilme direnci güvenlik seviyesine kadar çeşitli malzemeler tercih edebilirsiniz.

SHOWA, el, bilek ve ön kol alanlarına sıçrama veya temas tehlikelerini en aza indirirken, takma ve çıkarmayı kolaylaştırmak üzere kesilmeye dayanıklı çeşitli astar ve uzunluklar sunar. Farklı kaplama alternatifleriyle SHOWA astar seçenekleri, yırtılmalara ve tıkanıklıklara karşı aşındırıcı olmayan işlevsellik, dayanıklılık, dokunsallık ve kesilme direnci sunar.

Kesilmeye Dayanıklı Eldivenler Nerelerde Kullanılır

Kesilmeye dayanıklı eldivenler, çok sayıda sektör ile çeşitli ev projeleri ve eğlence uğraşları için gereklidir. Kesilmeye dayanıklı farklı astar ve kaplamalara sahip, çeşitli koruma seviyesinde eldivenler mevcuttur.
Kesilmeye karşı dayanıklı bu tür eldivenler, inşaat, kişisel uğraşı gerektiren (DIY) projeler, üretim, depolama ve dağıtım, belediye hizmetleri, cam, havacılık, otomotiv, petrol ve gaz, metalurji, kamu hizmetleri, mekanik ve diğer alanlarda kullanılır.
Kesilmeye dayanıklı, sağlam, esnek ve güçlü eldiven ve kol kaplamaları, sıhhi tesisat, imalat, ağır ekipmanların taşınması, konserveleme, mühendislik, tuğla döşeme, parça montajı, çelik sabitleme, kaplama ve kapatma, pencere imalatı, drenaj ve boru döşeme, HVAC ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli faaliyetler sırasında size optimum koruma sunar.

Devamını oku Kapat

Filter Products

Filter Products

HAZARDS

INDUSTRIES

COATING

MATERIAL

CHEMICAL RESISTANCE
EN ISO 374-1:2016

MECHANICAL RISKS
EN 388:2016

Compare Products

0

Results

card-01

İŞİNİZ İÇİN DOĞRU ELDİVENİ Mİ ARIYORSUNUZ?

Hemen uzmanlarımızdan biriyle görüşün