showa
0

“ SOĞUK ORTAM: RISKLER VE KISITLAMALAR ”

Soğuk ortamlarda çalışmak – Elleri aşırı sıcaklıklara karşı korumak

Negatif (-0°) ve pozitif (+0°) soğuk derecelerde çalışmanın riskleri ve kısıtlamaları tam olarak anlaşılmış, böylece TEMRES 282 ve NITRILE FOAM 477 eldivenleri ergonomik ve fizyolojik konular daha fazla dikkate alınarak hazırlanmıştır.

SHOWA, Araştırma ve Geliştirme alanında başarılı olmak için, faaliyet sektörlerine ve çalışma ortamlarına iş alanına göre yaklaşmayı kapsayan bir prensibi benimsemiştir. Her biri için, işçilere mümkün olan en iyi korumayı sağlamak amacıyla, eldivenleri en son teknolojileri kullanarak üretir.

Şu noktalar ve kısıtlamalar dikkate alınmıştır:

  • Soğuk ortamda vücut ısısını korumak
  • Elin üst kısmında belirli bir sıcaklığı korumak ve ayrıca soğuk ortamlarda ellerdeki kas kasılması kalitesinin düşmesini telafi etmek için esnek bir polimer kullanmak
  • Su ve ıslaklık kaynaklı ağırlaştırma faktörlerini telafi etmek için su geçirmezlik
  • Rüzgar, hızı nedeniyle vücudun ortam sıcaklığına nazaran çok daha düşük sıcaklıklara maruz kalmasına neden olduğundan, esinti kaynaklı soğutma seviyelerin tahmin edilmesi
  • Soğuk ısırması riski
  • Ellerdeki terin buharlaşması nedeniyle ortaya çıkan rahatsızlık, sıkıntı ve diğer sonuçlar

Bu faktörlere karşı koruma sağlanması, soğuk zinciri şirketlerinde (soğuk taşıma ve lojistik, büyük yemek zincirleri, yemek hizmetleri), inşaatlarda, çöp toplamasında ve atık ayrıştırma merkezlerinde çalışan kişiler tarafından memnuniyetle karşılandı.

Elbette ki bu eldivenler, iş nedeniyle çok soğuk hava şartlarında dışarıda zaman geçirmesi gereken herkes için kullanışlıdır.

Eller, insanoğlunun en önemli aletleridir; çalışmamızı, adapte olmamızı ve bir çok işi yapabilmemizi sağlarlar. Deri, insan vücudunun en büyük organıdır ve vücut sıcaklığımızın düzenlenmesinde çok büyük bir rol oynar. Ayrıca en büyük duyu organımızdır.

card-01

İŞİNİZ İÇİN DOĞRU ELDİVENİ Mİ ARIYORSUNUZ?

Hemen uzmanlarımızdan biriyle görüşün