showa
0

“ YENİ DURACOIL ELDİVEN SERİSİ HER TÜR FARKLI UYGULAMA İÇİN UYGUN ÇÖZÜMLER SUNAR ”

SHOWA'NIN YENİ DURACOIL SERİSİ, KORUMA ETKİNLİĞİNİ ÇOK AMAÇLI KESİLME RİSKLERİNİ KAPSAYACAK BİÇİMDE GENİŞLETİYOR

SHOWA, orta-düşük seviyeli kesilme risklerine yönelik koruyucu eldiven pazarındaki zorluklara, tarihinde ilk kez bir araya getirdiği yedi adet C/A3 kesilme seviyeli eldiven serisiyle çözün sunuyor. Tüm dünyada piyasaya sürülen SHOWA’nın yeni DURACoil eldiven serisi, elleri orta-düşük seviyeli mekanik risklere karşı uygun bir fiyatla koruyor.

KESİLME KORUMASI PAZARINDAKİ BİR ÇIKMAZ

KKD yönetmeliklerinin değiştirildiği 2016 yılından bu yana, kesilme korumasına yönelik eldiven sektöründe önemli değişimler yaşandı. Bunun önemli bir sonucu olarak, yeni EN 388:2016 ve ANSI 105-16 direktifleri kapsamında yeniden sertifikalandırılan ürünlerin kesme seviyesi puanlarında sektör genelinde bir düşüş yaşandı. Bu durum ağırlıklı olarak genel amaçlı ürün kategorisinde kendini gösterdi ve özellikle üreticiler, C/A3 kesme seviyesi ürün grubuna daha fazla odaklanmaya ve dikkat etmeye başladılar. Ancak ne yazık ki, kesme seviyesi puanlarındaki bu düşüş kullanıcılara yeterince duyurulmadı ve pazar şu anda bir risk çıkmazıyla karşı karşıya.

Amerika Kıtası Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı Charles Miller, eski ANSI 105 ve EN 388 direktiflerinin kesilme seviyesi 5’e uygun B/A2 ürün sınıfları için geçerli olduğuna vurgu yaparak, “Bazı kullanıcıların hâlâ düşük kesilme direnci seviyelerine sahip genel amaçlı el koruması eldivenleri giyerek orta riskli uygulamalar gerçekleştirdiğini görüyoruz” diyor. Bu eldivenler, yaralanma riskini artırıyor ve çalışanların güvenliğini tehlikeye atıyor.

Diğer taraftan, direktiflerde yapılan değişikliklerle ilgili kolayca ulaşılabilecek bilgiler, kullanıcıların kesilme koruması ihtiyaçlarıyla ilgili daha doğru sorumluluk alabilmelerine imkan tanıyor. Örneğin, SHOWA’nın yakın zaman önce yayımladığı Kesilme Koruması Kılavuzu, müşterileri gerek bu direktiflerde yapılan değişiklikler gerekse de kesilme koruması eldivenlerinin uygunluğunu okuma ve değerlendirme konusunda eğitiyor. C/A3 kesilme seviyesi ürünlerine odaklanmanın artması, müşterilerin, güvenlik ve rahatlık ihtiyaçlarını uygun bir fiyatla karşılayan, daha çok yönlü el koruması çözümlerine olan taleplerinin artmasından kaynaklanıyor.

B/A2’DEN C/A3’E YÜKSELTİLMİŞ KORUMA

SHOWA’nın Araştırma ve Geliştirme ekibi, bu fırsattan faydalanarak, rahat, yüksek bir mekanik risk performansı sunan ve bütçeyi sarsmayan yeni bir ürün serisi geliştirmek amacıyla, en popüler ürünlerimizde kullanılan bileşik ve malzemeleri gözden geçirdi. SHOWA, oldukça güçlü çok filamentli polyesteri kesilmeye dayanıklı bir elyafa sarıp ardından da bunu yumuşak ancak dayanıklı Yüksek Performanslı Polietilen (HPPE) ile güçlendirerek, bir taraftan kesilme risklerine karşı koruma seviyesini başarıyla B/A2’den C/A3’e yükselten diğer taraftan da SHOWA müşterilerinin beklediği yüksek kalite ve rahatlık seviyelerini koruyan bir iplik üretti. Böylece yeni DURACoil serisi doğdu.

YENİ DURACOIL ELDİVEN SERİSİ HER TÜR FARKLI UYGULAMA İÇİN UYGUN ÇÖZÜMLER SUNAR

DURACoil eldiven serisi, birbirinden farklı uygulamaların ihtiyaçlarını karşılayan eksiksiz bir Tek Durak Noktası çözümüdür. Yedi eldivenin her biri, en yüksek performanslı eldivenlerimizden tanıdığınız farklı bir düz daldırmalı kaplamaya sahiptir:

  • SHOWA 546 ve 546W: bu iki eldivende kullanılan poliüretan köpük kaplama, özellikle depolama, inşaat, makine mühendisliği ve otomotiv onarımları gibi kuru ortamlarda mükemmel nefes alabilirlik ve parmaklarda dokunma hissi sunar. 546W modelinin açık renkleri ise, özellikle uzay-havacılık ve beyaz eşya imalatı gibi hassas ortamlarda kirlenme ve kontaminasyonun tespit edilmesine yardımcı olur.
  • SHOWA 346: 346 modelinde kullanılan doğal lateks kaplama su geçirmezdir ve sıvılara, aşınmalara ve yırtılmaya karşı mükemmel bir direnç sunar. Zirai depolama ve inşaat gibi kuru ve nemli ortamlarda küçük parçaları elleçleme ve montaj işleri için idealdir.
  • SHOWA 386: bu çok gözenekli nitril kaplamaya uygulanan kabartmalı kaplama, kutu elleçleme, otomotiv onarımları, kalıplama ve greslenmiş küçük parçaları makinelere monte etme gibi kuru, gresli ve hafif yağlı uygulamalarda mükemmel bir kavrama sağlar.
  • SHOWA 576 ve 577: 3/4 daldırılmış ve tamamen daldırılmış nitril üzerine uygulanan tanıdık ikili nitril köpük kaplama, aşınmalara, kaymaya ve sıvılara karşı mükemmel bir direnç sunduğundan imalat, çimentolama ve ağır ekipman elleçleme gibi uygulamalar için ideal bir çözümdür. 577 özellikle tesisat işleri ve tüm elin ıslanabileceği veya yağlanabileceği uygulamalar için mükemmel bir tercihtir.
  • SHOWA 546X: bu kaplamasız versiyon, üstün bir hareket özgürlüğü sağlamanın yanı sıra, temiz odalarda ve laboratuvarlarda gerçekleştirilen kirlenmeye karşı duyarlı uygulamalar için de idealdir.

Bu yedi çok amaçlı kesilme koruması eldiveninden oluşan yeni çok yönlü DURACoil serisi, müşterilerimizin eldiven envanterlerini optimum üretkenlik ve daha düşük maliyet için tamamlar.

HER İKİ DÜNYANIN DA EN İYİSİ

Bu serideki tüm modeller, adını en yeni teknik yeniliğimiz olan DURACoil’den alan aynı astara sahiptir. DURACoil aslında 2 sözcükten oluşur: DURABLE (Dayanıklı) = eldivenler, birbirinden farklı düşük-orta riskli uygulamalarda uzun süre giyilebilecek biçimde maksimum rahatlık için tasarlanmıştır. COIL (Sarılmış) = elyafların birbirinin çevresine katmanlar halinde sarıldığı bu özel sarma tekniği, sivri uçlara takılmaya ve aşınmalara karşı direnç seviyesini artırır.

Sarma tekniği kullanıcı rahatlığı bakımından son derece önemlidir ve doğru gerçekleştirilmediği takdirde elyaflar cildi tahriş eder. Bu özel sarma tekniği, SHOWA’nın tanınmış ergonomik oturması, özel kaplamaları ve kavramayı güçlendiren dış kaplamalarıyla birlikte, çok amaçlı uygulamalar için rahatlık, el becerisi ve yüksek kesilme koruması sunan özel bir hafif iplik yaratır.

Kuru, gresli, yağlı veya ıslak ortamlarda yapılan işler olsun, artık eldiven takmamak için hiçbir mazeret yok.

SHOWA HAKKINDA

1954 yılında kurulan SHOWA®, dünyanın önde gelen medikal, kesilmeye karşı dayanıklı, genel amaçlı, kimyasallara karşı dayanıklı ve uzman el koruması üreticilerinden birisidir. Tüm dünyada stratejik şekilde konumlandırılmış dokuz üretim tesisimiz var ve bu tesislerdeki 6000’den fazla takım üyemizin 100’den fazlası Araştırma ve Geliştirme alanında görev yapıyor! %100 entegre bir üretici olan SHOWA, koruyucu eldivenlerinin tasarımında ve üretiminde tam bir kontrole sahiptir ve eldivenlerini giyen herkese beklentileri karşılayan bir ürün sunmak için sürekli yenilikler yapar. Bu bağımsızlık sayesinde, sıradan ellere olağan dışı yetenekler vermek için üretim ve hizmet alanında mükemmel kalite sağlanır.

related news

card-01

İŞİNİZ İÇİN DOĞRU ELDİVENİ Mİ ARIYORSUNUZ?

Hemen uzmanlarımızdan biriyle görüşün