showa
0

“ Bağımsız testleri başarıyla geçmiş ve uluslararası kuruluşların standartlarına uygun nitelikte tek kullanımlık eldivenler, kaliteli KKD (kişisel koruyucu donanım) ürünlerinin olmazsa olmazıdır. ”

COVID-19 salgını dünya genelinde hemen her sektörü olumsuz etkilerken, özellikle KKD endüstrisi, ön saflardaki çalışanların kullanmaları gereken yüz maskesi, eldiven ve benzeri ekipmanlara yönelik talepte adeta bir patlama yaşanması nedeniyle, küresel tedarik ve teslimatta ciddi sıkıntılar yaşadı. Bunun ise iki sonucu oldu:

Birincisi; sağlık ve ulaşım gibi kritik sektörlerden birçok işletme, aceleyle Amerikan malı kaliteli nitril eldivenler tedarik etme telaşı içinde ürün kalitesi konusunda yanlış yönlendirilerek kullanışsız, standart altı KKD’ler satın aldı ve çoğunun bu ürünleri iade edip paralarını geri almaları da mümkün olmadı. Örneğin, Ekim 2021’de (CNN soruşturması) Amerika Birleşik Devletleri’ne ithal edilen on milyonlarca standart altı ve ikinci el nitril eldivenin ön saflardaki çalışanlar için büyük risk oluşturduğu ortaya çıktı. Daha beteri, bazı kötü niyetli kişiler müşterilerden ödeme aldıktan sonra hacim, kalite ve takvim açısından sözleşmeye uygun olmayan ürünler göndererek birçok KKD alıcısını milyonlarca dolar zarara uğrattı.

İkincisi; tedarik zincirindeki kesintiler ve diğer etmenler nedeniyle Asyalı KKD tedarikçileri Amerikalı kuruluşların gözünden düşünce, yerel fırsatçılar ortaya çıkmaya başladı. KKD maske üretim tesisleri birkaç ay içinde kurulabilirken, yüksek kaliteli KKD nitril eldiven üretimi ise uzun yıllar alan karmaşık ve yoğun kaynak kullanımı gerektiren bir süreçtir. Bol sıfırlı devlet ihaleleri ve özel sektörden risk sermayesi kapma hesabıyla bir gecede yeni KKD markalarının ortaya çıktığını gördük ki bunların da çoğu halihazırda yurt içinde yeterli üretim hacmine sahip oldukları ya da birkaç ay içinde milyarlarca eldiven üretip teslim edecek kapasiteye ulaşabilecekleri konusunda gerçekçilikten uzak beyanlarda bulunuyordu.

Hal böyleyken, pazardaki bu “kusursuz fırtına” ortamı, güvenli bir şekilde çalışmak için KKD eldivenlere ihtiyaç duyan her sektörden kuruluşlar için güvenilir bir üretici seçip sağlam yatırımlar yapmayı her zamankinden daha önemli hale getiriyor. Bunun ise tek yolu var: Başarısı kanıtlanmış ve saygın tek kullanımlıkKKD eldivenler (ve üreticiler) ile size milyonlarca dolara mal olabilecek standart altı KKD’leri birbirinden ayırabilmek.

Bir KKD üreticisinin güvenilir olduğunu nasıl anlarsınız?

İlk olarak, nitril eldiven geliştirme konusunda önemli deneyimi olan ve sektörel kalite sertifikaları bulunan ABD’deki eldiven üreticilerine bakın. ABD’de üretilen nitril eldivenler için onlarca yıldır sürdürdüğü geliştirme çalışmalarından gelen deneyimi ve köklü tedarikçi ağları ile SHOWA Group, ABD’deki diğer eldiven üreticilerinin yanına dahi yaklaşamayacağı başarılara imza atmıştır.

Bağımsız testleri başarıyla geçmiş ve uluslararası kuruluşların standartlarına uygun nitelikte tek kullanımlık eldivenler, kaliteli KKD (kişisel koruyucu donanım) ürünlerinin olmazsa olmazıdır. Dolandırıcılar sahte rapor hazırlayabilir; ancak kimse Uluslararası Standartlar Organizasyonu, ASTM International, Avrupa Standartları (EN) gibi yasal kuruluşların ve Amerikan Ulusal Standartları Enstitüsü (ANSI) gibi yerel kuruluşlardan test sonuçlarını tahrif ederek eldiven satamaz.

Son olarak, müşterilerimiz ABD’de üretilen tek kullanımlık nitril eldivenlerimizi kullanım noktasına ulaşır ulaşmaz bizzat kendileri de test edebilir. ABD’de üretilen nitril eldivenleri incelerken dikkat edilecek yapısal özellikleri (doku, renk ve tutarlılık) bilmek, müşterilerin ürünlerdeki potansiyel kusurları veya üretim sürecinde maliyet düşürme çabalarını fark etmelerini sağlayabilir.

SHOWA Gloves onlarca yıldır ABD’de nitril eldiven üretiyor. Şirket bir yandan eldiven üretimi endüstrisini geliştirmek için sürekli yenilikçi teknolojiler geliştirmenin yollarını ararken, diğer yandan da kendilerine en uygun tek kullanımlık eldivenleri nasıl seçebilecekleri konusunda tüketicileri eğitmeye çalışıyor. SHOWA’nın nitril eldiven çeşitleri hakkında daha fazla bilgi için buraya gidin.

card-01

İŞİNİZ İÇİN DOĞRU ELDİVENİ Mİ ARIYORSUNUZ?

Hemen uzmanlarımızdan biriyle görüşün