showa
0

“ SHOWA 707HVO: İYİ GÖRÜNÜR, KULLANICI VE ÇEVRE İÇİN GÜVENLİ ”

SHOWA 707HVO: İYİ GÖRÜNÜR, KULLANICI VE ÇEVRE İÇİN GÜVENLİ

Dünyanın ilk biyocözünür tek kullanımlık nitril eldiveninin yaratıcıları, biyoçözünür el koruma alanında yani bir çözüm sunmaktadır: SHOWA 707HVO – SHOWA’nın devrimci Eco Best Technology (EBT) ile tasarlanmış olan, kimyasal dayanıklı, iyi görünür turuncu rengi eldivendir.

YARINA YATIRIM

Japonca “farklı unsurlar arasında denge bulmak” anlamına gelen SHOWA, PPE eldiven piyasasındaki biyoçözünür yenilikçilikte yol gösteren bir şirkettir. Dünyayı olumlu bir şekilde etkileme isteği ile, araştırmalarımızın büyük bir kısmı, biyoçözünür ürünlere ve çevreyi etkilemeyen liflerin gelişimine adanmıştır. 2012 yılında SHOWA’nın Araştırma & Geliştirme bölümü, ECO BEST TECHNOLOGY® (EBT) ile büyük bir atılım yapmıştır. Sonuç olarak, dünyanın ilk biyoçözünür tek kullanımlık nitril eldiven olmuştur. O zamandan itibaren SHOWA, kendini çevre dostu el koruma alanında piyasa lideri olarak tanımlayarak, kullanıcıları, bildikleri ve sevdikleri ürünlerin “yeşil” alternatifini sağlamaya devam etmektedir.

KORUMA VE SAKLAMA BİR ARADA

Genel Müdür ve Operasyon Direktörü Richard Heppell’in söylediği gibi, “özellikle PPE alanında şu an aldıkları ürünleri, daha fazla çevre dostu olan seçenekler ile değiştirmeye çalışan yeni ve var olan müşterilerin artışını gözlemlemekteyiz. Almanya ve Fransa gibi ülkelere bakarsak, kurallar da daha katı olmaya başlar. 707 eldiven serimizin başarısından sonra, A&G ekibimiz, piyasadaki en iyi el korumasını sağlamaya devam ederken, müşterilerimize yeni kurallara uygunluğu sağlamakta yardımcı olmak için yeni 707 eldivenimizi tasarlamıştık”.

Showa

SHOWA 707HVO

SHOWA’nın devrimci Eco Best Technology® ile tasarlanmış olan SHOWA 707HVO, kimyasallardan koruyarak, optimal uyumu, hissi ve konforu sağlamak için, tek kullanımlık ve kimyasal koruma teknolojilerini birleştirir. 0.23 mm kalın, desteklenmemiş, astarı olmayan, biyoçözünür nitril, EN ISO 374-1 (JKOPT) ve 374-5 standartlarına uygun olup, yağları, hidrokarbonları, gresleri ve kimyasalları geçirmez, ayrıca aşınmaz. 305 mm uzun eldiven, kolayca takılıp çıkarılabilmek için klorlaştırılmış; ayrıca eldiven içini kirlenmekten korumak amacı ile, yuvarlanmış manşet tasarlanmıştır. SHOWA için tipik olarak, eldivenler, özel el kalıbı kullanılarak üretilir; sayesinde ikinci deri kadar uygun, hafif koruma sağlanır. El ve parmak kısımlarının koyu renkli tamamlanması, dayanıklı tutum ve güzel dokunulurluk sağlar. Flüoresan turuncu rengi sayesinde iyi görünür ve hem gıda, bakım ve sağlık koruma ortamları, hem de işletmelerdeki ayrı uygulamalar için idealdir.

DISCOVER THE 707HVO

ABOUT ECO BEST TECHNOLOGY® HAKKINDA
®

“Ürünlerde EBT kullanımı, performansı hiç düşürmeden, çevrenin korunmasını sağlar. Toprak özelliklerine bağlı olarak, her eldivenin biyoçözünürlük süresini 100 yıl bile hızlandırabilir. Pazarlama Müdürü, Gil LeVerne, “Her gün hastanelerde, ofislerde, okullarda ve depolarda kullanılan eldivenlerin astronomik sayısını düşünürsek, her eldiven fark eder”, dedi. Uluslararası olarak kabul edilen testleri kullanan, sertifikalı, bağımsız laboratuvarların tespit ettiği gibi, EBT, biyolojik olarak aktif arazilerde ve anaerob çürütücülerde nitrilin biyoçözünürlüğünü hızlandırır. EBT, ürünlerin mikrobiyolojik etkinliğe daha yatkın etmek için tasarlanmış olan organik maddelerden oluşur. Bu mikroorganizmalar EBT tüketerek, nitrili depolimerize eden enzimleri salgılar. Mikroorganizmalar arazilere dağıtıldıktan sonra, EBT malemeleri tüketip, metabolize eder ve organik toprak, metan ve karbon dioksit olmak üzere iç doğal bileşene çözer. Sonuç, biyogazlar ve hiç atık bırakmayan, gübre olarak tanınan inert humus olur.

Kullanım esnasında biyoçözünürlüğe uğramayan eldiven ile ilgili şüpheler konusunda, A&G Müdürü Brian Mosely, “EBT biyoçözünürlüğü için, biyolojik olarak ektif arazi gerekmektedir” diye açıklar. Bu demek ki EBT, bertaraf edilmeden önce biyoçözünürlüğü başlayamaz. Bu özellikler, ASTM uluslararası test yöntemlerini kullanan, bağımsız, sertifikalı laboratuvarlar tarafından doğrulanmıştır (ASTM D5511).”

SHOWA HAKKINDA

SHOWA® 1954 yılında kurulmuş olup, tıbbi, kesmeye dayanıklı, genel amaçlı, kimyasal dayanıklı ve özel el koruma alanında dünyanın lider imalatçılarından biridir. Araştırma ve Geliştirme Bölümünde çalışan 100 kişi dahil, 5500’den fazla personelin çalıştığı ve dünyanın stratejik yerlerinde bulunan 9 üretim işletmelerimiz bulunmaktadır! %100 entegre olan bir imalatçı olarak, SHOWA, koruma eldivenlerinin tasarım ve imalat süreçlerinin tam kontrolünü sağlayarak, her kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayan yenilikçiliği sürdürmektedir. Bu bağımsızlık, olağan ellere olağanüstü kabiliyetleri vererek, üretimde ve hizmetlerde çok yüksek kalite sağlar.

related news

card-01

İŞİNİZ İÇİN DOĞRU ELDİVENİ Mİ ARIYORSUNUZ?

Hemen uzmanlarımızdan biriyle görüşün