showa
0

“ Showa, Guatemala'daki Yeni Eldiven Üretim Tesisiyle Önemli Bir Adim Daha Atiyor ”

Guatemala Cumhurbaşkanı ve Japonya’nın Guatemala Büyükelçisi’nin de katıldığı açılış töreni, müşteri talebini karşılamak için üretime yapılan yeni bir küresel yatırımı temsil ediyor

Puerto Barrios, Guatemala, 11 Kasım 2020 –Endüstriyel ve ev tipi KKD eldivenlerin Küresel ve entegre üreticisi, SHOWA Grubu®, Puerto Barrios, Guatemala’da yeni bir eldiven üretim tesisi açtı. 26 Kasım’da gerçekleştirilen açılış törenine, Guatemala Cumhurbaşkanı Alejandro Giammattei, Ekonomi Bakanı Antonio Malouf ve Japonya’nın Guatemala Büyükelçisi Yamamoto Sam ile diğer üst düzey resmi görevliler ve SHOWA Grubu yöneticileri katıldı.

SHOWA Grubunun Guatemala’daki varlığı 36 yıl öncesine dayanıyor ve Grubun bu ülkede biri Guatemala City biri de Puerto Barrios’ta faaliyet gösteren iki eldiven üretim tesisi bulunuyor. SHOWA Grubu ayrıca, Nisan 2021’de tamamlanması planlanan Fayette, Alabama tesisiyle de mevcut üretim tesisi ağını genişletiyor. Yeni Guatemala tesisi:

Eldiven üretim kapasitesini iki katından fazla artıracak – SHOWA şu anda Guatemala’da 50 milyon civarında eldiven üretiyor ve bu yeni tesisle birlikte üretim kapasitesi 2024 yılına kadar iki katından fazla artacak.

Desteksiz tip eldivenlere yönelik artan talebi karşılayacak – Guetemala’da artırılan üretim kapasitesi sayesinde SHOWA Grubu dağıtım ortakları gıda işleme, imalat, otomotiv, kimya ve belediye hizmetleri gibi hedef sektörlerde güvenilir el koruması sağlayan desteksiz tip eldivenlerle ilgili pazarlara hizmet sunabilecekler.

Yüzlerce yeni iş imkanı sağlayacak – Bu ikinci eldiven üretim tesisinin önümüzdeki birkaç yılda Puerto Barrios’ta yaklaşık 300 kişiye daha istihdam sağlaması bekleniyor, bu da bölgeye 12 milyon dolarlık bir yatırım taahhüdü anlamına geliyor.

COVID-19 ile mücadele kararlılığını güçlendirecek – Puerto Barrios’taki bu ikinci üretim tesisi hem SHOWA Grubu’nun hükümet ve sektör müşterilerinin uzun dönemli küresel KKD eldiven taleplerini karşılayabilmesini hem de koronavirüs salgını döneminde kritik bir rol oynayan ön cephe çalışanlarının korunmasını sağlayacak.

Showa

SHOWA Grubu Amerika Kıtası, Okyanusya ve EMEA Operasyon Direktörü (COO) Richard Heppell konu hakkında, “Guetemala’daki üretim varlığımızı genişletmekten ve bir taraftan ülkenin ekonomik dönüşümüne katkıda bulunup bir taraftan da yerel halka yeni istihdam sağlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Önümüzdeki birkaç yılda kapasitemizi iki katına çıkarmak hem yüzlerce yeni iş yaratmamızı sağlayacak hem de SHOWA’nın giderek artan küresel eldiven talebini planlı üretim ve inovasyon yoluyla karşılayabilmesine imkan tanıyacak” dedi.

SHOWA’nın uluslararası varlığı hakkında detaylı bilgi almak için iletişim sayfamıza gidebilirsiniz. SHOWA’nın, ABD’de üretilen ve pazarlanan eldivenlerle COVID-19 KKD eldiveni ihtiyaçlarını nasıl karşılayabileceğini öğrenmek için SHOWA TAA ürün sayfasına gidebilirsiniz.

SHOWA Grubu Hakkında:

SHOWA, en yüksek derece el koruması ve yenilikle eşanlamlıdır. Devrim yaratan teknolojilere öncülük ediyor ve her biri söz konusu görev için mükemmel koruma sağlamak için titizlikle üretilen 1.800’den fazla eldiven geliştiriyoruz. Sahip olduğumuz 58 patent ve “en iyiyi bile daha da geliştirmek” ilkesine bağlı 100’den fazla araştırma ve geliştirme görevlimizle, sektörümüz için güçlü inovasyona öncülük ediyoruz. SHOWA’nın benzersiz kalitesi, tasarım ve üretimin her aşamasında eksiksiz kontrole sahip olmamızı sağlayan %100 entegre üretim sayesinde elde ediliyor. Eldivenlerimiz, kullanılan her bir elyafa kadar, daha yüksek performans sergilemek ve işi yapacak ellerin tüm potansiyelini açığa çıkarmak için üretilir.

related news

card-01

İŞİNİZ İÇİN DOĞRU ELDİVENİ Mİ ARIYORSUNUZ?

Hemen uzmanlarımızdan biriyle görüşün