showa
0

“ KORONAVIRÜSE (CORONA VIRÜSÜ) KARŞI SHOWA® KORUMASI ”

Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) resmi olarak COVID-19 olarak adlandırdığı “Wuhan” Koronavirüsün ortaya çıkıp hızla yayılmasını takiben, SHOWA da bu virüs hakkında pek çok teknik soru almaya başladı. Bir koruyucu eldiven üreticisi olarak görevimizin bilgilendirmek, eğitmek ve korumak olduğunun bilincindeyiz. Dünya genelindeki pek çok sektörün kişisel koruyucu donanım (KKD) ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, el koruması alanındaki uzmanlığımızı yıllardır araştırma ve inovasyon yoluyla paylaşıyoruz.

COVID-19 Nedir?

2019 yılında Çin’in Hubei eyaletinde ortaya çıkan ve kişisel temas yoluyla Şubat 2020 itibarıyla 86 ülkeye yayılan COVID-19 hızla yayılmaya ve tüm dünyada bir numaralı haber başlığı olmaya devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) bu salgını “uluslararası düzeyde acil halk sağlığı sorunu” olarak ilan ederek virüsün ciddiyetini ortaya koydu.

COVID-19’un Yayılma Şekli ve Mevcut Rakamlar

DSÖ’nün 5 Mart 2020 tarihinde yayımladığı güncel durum raporuna göre dünya genelinde 95.748 vaka görüldü ve 80.411 enfekte kişi sayısı ve 2.902 ölüm vakasıyla Çin virüsten en çok etkilenen ülke konumunda. Çin dışında ise 86 ülkede 15.337 onaylanmış vaka ile 384 ölüm vakası kaydedildi ve bu rakamlar her gün artıyor. Toplu enfeksiyonların günlük hayatta hızla yayılması, önlemeye yönelik tedbirlerin önemini ortaya koyuyor.

Avrupa Hastalıkların Önlenmesi ve Kontrol Edilmesi Merkezine (ECDC) göre, COVID-19, enfekte kişiler hapşırınca veya öksürünce saçılan aerosol damlacıklarıyla yayılıyor. Bu damlacıkların 1,8 metre yakınındaki herkes veya tezgahlar, kapı kolları, tırabzanlar ve elbette insanlar gibi her şey kontamine olabiliyor. ECDC’ye göre virüs yüzeylerde saatlerce canlı kalabiliyor. İnsanlar virüsü bir yerden başka bir yere taşıyabiliyorlar. Bu aktarım da, virüsün ülke içinde olduğu kadar ülke dışında da yayılabilmesini sağlıyor. Ayrıca, yaygın virüs özellikleri, enfekte olmuş bir kişinin hastalık belirtileri göstermeyebileceği türden. Avrupa Hastalıkların Önlenmesi ve Kontrol Edilmesi Merkezine (ECDC) göre, COVID-19’un kuluçka süresi 2 ila 14 gün.

Korunma ve Önleme

Dünya Sağlık Örgütü’nün tavsiyeleri, ellerin su ve sabunla düzenli olarak yıkanması yoluyla virüsün önlenmesinin önemine vurgu yapıyor. Alkol bazlı el dezenfektanları da, su ve sabun yerine kullanılabilecek ikinci bir alternatif. Koronavirüs dahil her tür bakteri veya virüsün yayılmasını azaltmak için, hapşırırken veya öksürürken mutlaka ağzınızı kapatın ve başkalarına da bunu yapmalarını hatırlatın. Ek tedbir olarak ise, göz, burun ve ağız temaslarından kaçınabilir ve başkalarıyla aranızdaki mesafeyi koruyabilirsiniz. Bir başka korunma seçeneği de, virüslere dayanıklı tek kullanımlık eldivenler takmak. Örneğin sağlık görevlileri, laboratuvar teknisyenleri, mutfak personeli, ilk yardım personeli, havalimanı güvenlik personeli, askerler, postacılar ve kolluk kuvvetleri gibi meslek sahipleri bu tür ürünlerden faydalanabilirler.

Does SHOWA Manufacture Gloves that Protect Me from COVID-19?

Eldivenlerin mikroorganizma nüfuzuna karşı ekstra bir bariyer oluşturarak koruma sağladığını hemen herkes bilir. Daha az bilinen bir gerçek ise, tüm eldivenlerin eşit olmadığı ve dolayısıyla patojenlere karşı aynı etkide koruma sağlayamayacağıdır. SHOWA’nın virüs ve bakterilere dayanıklı eldivenleri, bu tür patojenlerin bulaşmasını önleme ve kimyasal, mantar kökenli, bakteriyel ve viral organizmalar ile vücut sıvılarına karşı koruma sağlama konusunda kendini kanıtlamıştır. SHOWA eldivenleri ikinci bir koruyucu cilt tabakası olarak görev yaparlar.

1991 yılında, Best Manufacturing (2007’de SHOWA tarafından satın alındı), bilinen ve bilinmeyen lateks alerjisi bulunan kişilere yardımcı olacak ilk tek kullanımlık nitril eldiveni geliştirdi. Yenilikçi düşük modül formülü, doğal lateks ile aynı his ve ele oturma rahatlığını sunar. Nitril ayrıca, koruma ve dayanıklılık konusunda da lateksin alerji yapmayan üstün bir alternatifidir. Bir KKD uzmanı olarak SHOWA, çevremiz ile kendimiz arasında uyum sağlamaya, sorumluluk sahibi bir şekilde yol göstermeye ve hem insanları hem de gezegenimizi koruyan sürdürülebilir çözümlere öncülük etmeye kendini adamış bir şirkettir.

Virüse Dayanıklı Eldivenleri Nerede Bulabilirim?

SHOWA, on yıllardır el koruması konusunda en yüksek kalite, güvenlik ve inovasyon standartlarını uyguladı. SHOWA araştırma ve geliştirme ekibi, Koronavirüs gibi virüslere karşı koruma sağlayan birbirinden farklı tek kullanımlık eldivenler geliştirdi. 6110PF, 6112PF, 7502PF, 7500PF, C9905PF, 7570 ve Cobalt Blue ürün gamı bunlardan sadece birkaçı. SHOWA ayrıca, 708, 874/874R, 878/878R, 890 ve 892 gibi, sert kimyasallara karşı da koruma sağlayan virüse dayanıklı yeniden kullanılabilir eldivenler de sunuyor. Tüm bu ürünlerin virüs, bakteri ve mantarlara karşı koruma sağladığı ise EN ISO 374-5:2016 direktifine göre onaylandı.

Yukarıda bahsettiğimiz tüm eldivenler, Malezya ile ABD’de bulunan ve tamamen SHOWA’ya ait olan üretim fabrikalarımızda, katı kalite kontrol standartlarına göre üretiliyor.

Ellerin Koronavirüse veya başka risklere karşı korunması hakkında daha fazla bilgi almak için yerel SHOWA satış temsilcinize başvurabilir veya info@showagroup.eu adresine e-posta gönderebilirsiniz.

related news

card-01

İŞİNİZ İÇİN DOĞRU ELDİVENİ Mİ ARIYORSUNUZ?

Hemen uzmanlarımızdan biriyle görüşün