showa
0

“ YENI SHOWA 4561: KEVLAR® DAYANIKLILIĞI VE İNANILMAZ RAHATLIK ”

SHOWA, Kevlar® ile geliştirilmiş ikinci ödüllü kesilme dirençli SHOWA 4561 eldiveni piyasaya sürmek için yine DuPont ile iş birliği yapıyor.

SHOWA, en son ödüllü yeniliği olan SHOWA 4561 eldiveni tanıtıyor

Yeni SHOWA 4561 ABD’de üretildi ve yüksek kesilme dirençli 15 gauge bir Kevlar® yapıyı son derece uygun bir fiyatla sunuyor. Bu sayede eldivenin diğerlerinden daha hafif ve daha güçlü olmasının yanı sıra bütçeyi de zorlamayacak. 4561, EN 388 – D Seviyesi kesilme direnci sunabilen piyasadaki çok az sayıda eldivenden biri. 15 gauge astarlı eldivenlerin büyük bir kısmı sadece C Seviyesi kesilme direncine ulaşabiliyor. D Seviyesi derecelendirmesi ise, 4561’in kullanıcı rahatlığını olumsuz etkilemeden daha yüksek kesilme kuvvetlerine dayanabildiği anlamına geliyor.

Zorb-IT® teknolojisine de sahip

Yeni EN 388 D Seviyesi kesilme direnci derecelendirmesinin yanı sıra, SHOWA 4561, kullanıcının yağlı ve ıslak koşullarda emniyetten ödün vermeden daha güçlü bir kavrama gerçekleştirebilmesini sağlayan SHOWA’nın patentli Zorb-IT® teknolojisine de sahip. Eldivenin en üst kısmı, eldiven bedenini, Zorb-IT® teknolojisini, orijinal Kevlar® logosunu ve eldivenin sertifikalarını gösteren, bilgilendirici bir yeni tasarıma sahip. Hassasiyet ve el becerisini artırmak amacıyla, SHOWA 4561, doğal bir biçimde ellerinizin şeklini alan ve hem avuç hem de parmaklarda maksimum rahatlık sağlayan dikişsiz ve ergonomik bir tasarımla geliştirildi.

Özel elyafı sayesinde yüksek aşınma, kesilme ve alev direncine sahip SHOWA 4561, bu tür riskleri barındıran otomotiv, inşaat, cam ve sırlama, metalürji, şebeke hizmetleri ve mekanik uygulamalar gibi ortamlarda güvenle giyilebilir. Ayrıca, nefes alabilir astar sıcak havanın ve nemin dışarı çıkmasına izin vererek ellerin kuru kalmasını sağlar.

DuPont Kevlar®

Geçtiğimiz yılın ekim ayında, bir başka başarılı iş birliği sonucu SHOWA S-TEX 581, Kevlar®’dan bir yenilik ödülü aldı. Kevlar® ile geliştirilmiş Hagane Coil™ astarı sayesinde EN 388 – 5/E Kesilme Seviyesi sunan bu eldiven, kesilmeye karşı koruma sağlayan kaliteli eldivenlerin en önemli örneklerinden biri oldu. “Bu hafif eldiven, SHOWA’nın el anatomisine uygun ve rahat tasarımını Kevlar®’ın çok yönlü yapısı ve yüksek kesilme direnciyle birlikte sunuyor”.

“DuPont yakın zaman önce Kevlar®’ın icat edilmesinin 50. yılını kutladı. Aradan geçen bunca zamana rağmen Kevlar® hâlâ işçi güvenliğini artırmaya yönelik koruyucu teknolojilerin başında geliyor. İş eldivenlerini daha rahat, dayanıklı ve koruyucu hale getirmek için yapılabileceklerin sınırlarını zorlamayı sürdüren bu eldiven üreticileriyle işbirliği yapmaktan gurur duyuyoruz”.

DuPont Oval logosu, DuPont™ ve aksi belirtilmedikçe ™, ℠ veya ® işareti konmuş tüm ürünler E.I. du Pont de Nemours and Company veya iştiraklerinin ticari markaları ya da tescilli ticari markalarıdır.

Click here to see the glove

related news

card-01

İŞİNİZ İÇİN DOĞRU ELDİVENİ Mİ ARIYORSUNUZ?

Hemen uzmanlarımızdan biriyle görüşün