showa
0

Showa

S-TEX TEKNOLOJI®

EN İYİ KESME DAYANIKLI ELDİVENLER

SHOWA olarak, kullanım deneyimini geliştirmek için dur durak bilmeden çalışıyoruz. Ergonomik şekil tasarımı, dikişsiz örgü astar, esneklik ve dokunma hissi için geliştirilen elyaf, eldivenlerimizin genel özelliklerinden yalnızca birkaçıdır. Eldivenlerimizde güvenlikten ödün vermeden mümkün olduğunca rahatlık sağlayarak kullanıcılarımızın çalışırken her daim eldivenleri kullanacağını ve iş yerinde güvende olacaklarını umuyoruz. Bu durum, yaşanan kazaların hem kullanıcı hem de işveren için tehlikeli sonuçlar doğurabileceği, özellikle yüksek seviyede kesilmeye karşı koruma gerektiren işlerde önem arz ediyor.

HAGANE COIL® HIKAYESI

Mekanik risklere karşı tasarladığımız ilk önemli astar, 1988 yılında piyasaya sürülen B0500 kodlu eldivende kullanılan dikişsiz örgü naylon astardı. En başından beri hedefimiz hem rahatlık hem de koruma sağlamak oldu. Dayanıklı naylon ile birlikte dünyanın ilk poliüretan avuç içi kaplama tasarımı genel amaçlı kullanım için hem el becerisi hem de iyi seviyede aşınma direnci sağlıyor. SHOWA, bu başarıdan aldığı güçle zaman içinde özellikle daha yüksek seviyede kesilme direnci sağlamak üzere yeni elyaflar ve elyaf kombinasyonları entegre etti. O zamandan bu yana kesilmeye karşı koruma sağlayan eldivenlerimizde çok büyük gelişme kaydettik. İlk kez SHOWA 541 ile sunulan Yüksek Performanslı Polietilen (HPPE) elyaflar iyi seviyede kesilme direnci sağlıyor. GP-KV1’deki Kevlar astarı gibi entegre aramid elyaflı astarlar, daha da iyi seviyede kesilme koruması sağlıyor.

İş süreçlerinde daha yüksek seviyede kesilmeye karşı koruma talebinin artması, kesilmeye dirençli yeni teknolojilerin geliştirilmesini sağlıyor. Araştırmacılarımız eldiven ağındaki farklı malzemelerin kesilme direnci seviyelerini ölçerken astarlara paslanmaz çelik entegrasyonu ile olağanüstü seviyede koruma sağlanabileceğini keşfetti. Bu araştırma, S-TEX KV3, Hagane Coil® teknolojisinin geliştirilmesini sağladı. Hagane Coil® astarı ortaya çıktı.

ÇELIK KORUMASI

Hagane Coil® teknolojisini kullanarak rahatlıktan ödün vermeden yüksek seviyede kesilme direnci sağlayabiliyoruz. Hagane Coil®, yardımcı ipliği paslanmaz çelik özüne bağlayan benzersiz bir sargı tekniğinden faydalanıyor. Bu entegre çelik özü, herhangi bir doğal ya da sentetik elyaftan daha yüksek seviyede koruma sağlamanın yanında elin bükülmesi ve gerilmesi sırasında esneklik ve rahat hareket olanağı sağlayacak düzeyde incedir. Farklı bileşimlerdeki iplikleri kullanarak çeşitli kullanım deneyimleri sunabiliyoruz. Yumuşak iplik ve paslanmaz çelik bileşimleri daha yüksek seviyede rahatlık ve el becerisi sunarken sert iplik ve paslanmaz çelik bileşimleri üstün koruma ve dayanıklılık sağlıyor. Maksimum koruma, rahatlık ve performans sağlayan bir bileşimdir.

[ 1 ] Polyester / naylon

[ 2 ] Paslanmaz çelik

[ 3 ] Yardımcı iplik

KESİLMİŞ KORUMA ELDİVENLERİNİN ÜSTÜN BİR AİLESİ

SHOWA kesilmelere karşı daha yüksek seviyede kişisel koruma sağlamak için Hagane Coil® ile birkaç elyaf çeşidi geliştirmiştir. Böylece en yüksek seviyede kesilme direncini sunan eldivenlerden oluşan S-TEX Serisi oluşturulmuştur.