showa
0

cPVC ELDİVEN: KENDİNİ YOLDAŞLARININ ELLERİNİ KORUMAYA ADAMIŞ BİR ADAM

SHOWA’nın hikayesi 60 seneden daha fazla bir süre önce Mançurya’da başladı. Akeo Tanaka, askere alındı ve yurttaşlarının çoğu gibi oldukça sert koşullar yüzünden sıkıntılar çekti. Tavşan postu ya da pamuk eldivenler giymelerine rağmen donma yüzünden parmaklarını kaybeden askerler, onun daha sonraki yıllarda el korumasında bir devrim yaratmasına sebep oldu..

Savaştan sonra Tanaka, dolma kalemler için PVC mürekkep kartuşu üretme işinde çalıştı. O zamanki geleneksel çalışma eldivenlerinin güçlü olduğunu ancak işlevsel olmadığını fark etti, iki önemli ihtiyacı karşılamıyorlardı. Yoldaşlarının kaybettiği parmaklardan yola çıktı ve zekice “geleceğin materyalini” kullanarak, bir eldiven prototipi geliştirme fikrini edindi. Bu gerçekleştiğinde yıl 1953’tü ve Akeo Tanaka, aslında PVC eldiveni icat etmişti, bu hayatı boyunca uğraşacağı el korumasının ilk adımıydı.

The first PVC glove was designed for safety and practicality: thick on the palm and fingertips with a thinner cuff for easy donning and doffing. Due to tactility in finger movement and durability of the glove, it was gaining popularity in marine use, industrial sectors and the fisherman’s trade (günümüzde ise SHOWA 660 bu piyasayı domine etmektedir).

ENDÜSTRİDEKİ GELİŞME: SHOWA İÇİN BİR DÖNÜM NOKTASI

1970ler, hızlı makineleşme sayesinde endüstriyel PVC eldivenler için bir dönüm noktasıydı. Hassaslık, bu çalışma eldivenlerinin asıl amacı oldu, böylece yeni ürünlerin gücünü ve sağlamlığını koruyup, aynı zamanda hassas parmak hareketleri sunması gerekiyordu. Ayrıca, eldivenin içindeki dikişler birçok müşteriyi rahatsız ediyordu. SHOWA bundan yola çıkarak, dikişsiz ve rahat bir iç astara sahip, SHOWA 610’u geliştirdi. Bu, SHOWA’nın ilk patent korumalı ürünüydü, bu yaklaşık 20 yıl boyunca tüm satma haklarını şirkete kazandırdı ve onun müreffeh bir geleceğe sahip olmasını sağladı.

SHOWA’YIZ

HER BİR YENİLİK, BELİRLİ BİR SEBEP İÇİN YARATILMIŞTIR. YARATIMLARA SEBEP OLAN HİKAYELERİ OKUYUN…