showa
0

YENİLİĞE DAİR KİLOMETRE TAŞLARIMIZ

Başarıya giden yol boyunca SHOWA’nın sunduğu yenilikler ve daha iyi performanslı eldivenler üretmeye dair kararlılığı, sektördeki kilometre taşlarının, yani gerçek anlamda sektörü şekillendiren eldivenlerin ortaya çıkmasıyla sonuçlandı ve SHOWA markasının bir pazar lideri konumunu sağlamlaştırdı.

B0500 PU AVUÇ KISMI KAPLANMIŞ ELDIVEN

Hassas işlerde lider

1980 yılında bilgisayar donanımları üretimi Japonya’da hız kazanmaya başladı. Bununla birlikte toz oluşturma kapasitesi çok daha az olan düşük tiftikli bir eldivene dair bir ihtiyaç doğdu. Hassas işler, parmakların çok daha esnek olmasını ve çalışanların daha rahat çalışmasını sağlamak için nefes alabilirlik gerektiriyordu. Yünlü naylon ve poliüretan köpük gibi yeni malzemelerin kullanıldığı sürecin sonunda önemli bir SHOWA yeniliği ortaya çıktı: nefes alabilir, düşük tozlu eldiven B0500 doğdu.

310 GRIP® ELDIVEN

Sektörü kökünden değiştirmek

Ulaşım sektöründeki çalışanlar, kavrama performansını artırmak için noktalar veya bloklar halinde PVC veya Doğal Kauçuk içeren dikişli eldivenler giyiyordu. Bu tür eldivenler uzun ömürlüydü ancak bol gelen parmak kısımları el becerisi hassasiyeti sağlamıyordu ve eldivenler sürüş ve evrak işleri esnasında genellikle çıkarılıyordu. SHOWA bu sorunu başka bir büyük yenilikle çözdü 310 GRIP®.

Yapıştırıcı ile kauçuğu dikişlere basitçe yapıştırma yönteminin yerine 310 Grip®, gelişmiş daldırma yöntemimiz kullanılarak geliştirildi: Lateks doğrudan dikişin üzerine kaplanarak astarın içine işler ve böylece kalıcı bir esneklik ve dayanıklılık sağlanır. Bu yeni yöntem, eldivenin içindeki lateksten kaynaklanan tahriş hissini ortadan kaldırmak için daha da iyileştirildi. SHOWA, titiz deneme yanılma çalışmaları sayesinde elin üst kısmında nefes alabilirlik, eşsiz bir uyum, biçim ve direnç sunan yeni bir avuç içi kaplama işlemi geliştirdi ve bu işlem eldiven endüstrisini kökünden değiştirdi.

281 TEMRES® ELDIVEN

İmkansızı mümkün kılmak

2000’ler başlamadan hemen önce, avuç içi kaplanmış eldivenler, sundukları nefes alabilirlik sayesinde endüstriyel eldiven sektöründe en yaygın kullanılan eldivenler oldu. Ancak eldivenler suyun veya kumun eldivenin içine nüfuz etmesine izin veriyordu ve bu da onları ziraat gibi sektörlerde daha az kullanışlı yapıyordu. Diğer taraftan suya dayanıklı eldivenler tamamen reçine ile kaplıydı ve ellerin sıcakta terlemesine ve eldivenin kullanıcılara rahatsızlık vermesine neden oluyordu.

Nefes alabilirliğe sahip tamamen kaplanmış bir eldiven o dönemlerde mantıksız veya ulaşılamaz bir şey gibi görünüyordu ancak yenilikleriyle liderliği ele alan SHOWA, geliştirme sürecine başladı. Nem emme ve suya dayanıklı yeni malzemeler sayesinde, elden gelen nemin dışarı atılmasını sağlarken suyun dış kaplamaya nüfuz etmesini engelleyen dış kaplamaya sahip bir eldiven, yani hevesle beklenen TEMRES® ortaya çıktı. Bu eldiven hem insan elinin doğal kıvrımlarına uygundu hem de esnekliği de çok daha iyi bir seviyeye taşıdı.

Bu ilk eldiven o zamanlar piyasa için çok pahalıydı. Bu yüzden TEMRES® tamamen yeniden tasarlandı ve termal ve örme konçlar sunan bir seri halinde genişletilerek piyasaya tekrar sürüldü. Bugün bu eldivenler çok sayıda sektörde ve aktivitede kullanılıyor.