showa
0

Przemysł chemiczny

OCHRONA DŁONI PRZED URAZAMI CHEMICZNYMI

Urazy w wyniku kontaktu z substancjami chemicznymi mogą zdarzyć się niemal w każdej branży i zwiększają nie tylko ryzyko dla zdrowia, ale i koszty.

ZAGROŻENIA CHEMICZNE W MIEJSCU PRACY

Miliardy ludzi na całym świecie korzystają ze środków chemicznych i rozpuszczalników o właściwościach ściernych. W czasopiśmie Environmental Science & Technology znajdziemy informację, że na świecie istnieje ponad 350 000 substancji i mieszanin chemicznych zarejestrowanych do produkcji i użytku w celach komercyjnych. Pracownicy, którzy mają kontakt ze środkami chemicznymi, substancjami niebezpiecznymi i gazami, a nawet zwykłymi środkami czyszczącymi, narażają swoje ręce na niebezpieczeństwo.

Choć urazy wynikające z kontaktu z substancjami chemicznymi występują częściej w zawodach związanych z produkcją środków chemicznych, zdarzają się one również w innych branżach wysokiego ryzyka, takich jak górnictwo, malarstwo, budownictwo, opieka zdrowotna, magazynowanie, transport, rolnictwo, spawalnictwo czy przemysł naftowy i gazowy.

Dzieje się tak dlatego, że zagrożenia chemiczne nie ograniczają się do oddziaływań powierzchniowych. Ich wyeliminowanie wymaga odpowiedniej uwagi, aktualnej wiedzy oraz właściwych środków ochronnych. Firma SHOWA połączyła niezrównaną wiedzę w dziedzinie chemii i materiałów chemoodpornych z najnowocześniejszymi procesami produkcji rękawic, tworząc kompleksową i wyczerpującą platformę dotyczącą ochrony chemicznej. Zapoznaj się z naszą bazą danych substancji chemicznych i rękawic dostępną na stronie Chemrest.com lub porozmawiaj z naszymi specjalistami technicznymi, którzy pomogą w procesie doboru produktów.

Pokaż więcej Pokaż mniej

FILTRUJ PRODUKTY

FILTRUJ PRODUKTY

Kategoria

Branże

Powłoka

Materiał

ODPORNOŚĆ CHEMICZNA
EN ISO 374-1:2016

ZAGROŻENIA MECHANICZNE
EN 388:2016

Porównaj produkty

0

Wyniki

card-01

SZUKASZ WŁAŚCIWYCH RĘKAWIC DLA SWOJEJ FIRMY?

Porozmawiaj z naszym specjalistą już dziś