showa
0

Rękawice ochronne dla przemysłu naftowego i gazowego| Producent rękawic SHOWA

Producent rękawic SHOWA oferuje klientom najlepsze w swojej klasie rękawice odporne na działanie produktów naftowych i gazu.

Olejoodporne rękawice to doskonałe narzędzie dla osób, które mają styczność z różnymi olejami i środkami smarnymi. W przypadku osób mających regularny kontakt z tymi substancjami rękawice stają się koniecznością, ponieważ po pewnym czasie zaczynają one powodować poważne uszkodzenia skóry.

To jednak nie wszystko. Pracownicy są również w dużym stopniu narażeni na urazy spowodowane pochwyceniem lub zmiażdżeniem palców/dłoni podczas wykonywania prac przy maszynach ciężkich, które stanowią około 50–80% wszystkich urazów odnotowywanych w branży naftowej i gazowej.

Zamiast w dalszym ciągu narażać swoją skórę na szkodliwe działanie tych substancji i inne zagrożenia, warto zainwestować w odpowiednią parę rękawic olejoodpornych.

Potrzeba inwestowania w rękawice odporne na działanie gazów i produktów naftowych

Rękawice odporne na działanie gazów i produktów naftowych pomagają chronić Ciebie i przedmioty, których dotykasz.

W przypadku pracowników sektora naftowego i gazowego należałoby wymagać stosowania odpowiedniej ochrony przed działaniem ciekłych produktów paliwowych oraz innych materiałów o potencjalnie drażniącym lub niebezpiecznym działaniu.

Jednak narażenie na działanie substancji chemicznych to nie jedyne zagrożenie, przed jakim muszą zabezpieczyć się pracownicy z sektora naftowego i gazowego. Badania [cb1] wykazały, że do najczęściej spotykanych w tej branży urazów należą:

  • przecięcia, skaleczenia, przekłucia
  • oparzenia
  • sińce
  • uszkodzenia wynikające z narażenia na działanie czynników zakaźnych lub biologicznych
  • amputacja

Mogą one wynikać z nadmiernego narażenia na działanie drgań, skrajnie wysokich lub niskich temperatur bądź uwięzienia lub pochwycenia przez obiekty mechaniczne / sprzęt ciężki. Jednym z najlepszych sposobów zapobiegania tego rodzaju urazom jest wyposażenie się w odpowiednią parę rękawic odpornych na działanie gazów i produktów naftowych, wykonanych z zastosowaniem wytrzymałych technologii, które pomogą zredukować siłę uderzenia i ograniczyć szkody w razie wypadku w miejscu pracy.

Rękawice ochronne SHOWA dla przemysłu naftowego i gazowego

Bez względu na to, czy całymi dniami naprawiasz samochody czy pracujesz w rafinerii naftowej, bardzo ważne jest wyposażenie się w rękawice odporne na działanie gazów i produktów naftowych. Niezależnie od tego, czy jesteś członkiem personelu pokładowego, monterem, składasz konstrukcje czy wykonujesz prace przy ciężkim sprzęcie, musisz zainwestować w parę rękawic odpornych na działanie gazów i produktów naftowych, które zapewnią Ci ochronę przed działaniem substancji chemicznych i pomogą uniknąć wielu urazów.

Firma SHOWA zajmująca się produkcją rękawic ma w ofercie wiele rodzajów rękawic odpornych na działanie gazów i produktów naftowych, dzięki czemu z pewnością znajdziesz rozwiązanie, które będzie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Pokaż więcej Pokaż mniej

FILTRUJ PRODUKTY

FILTRUJ PRODUKTY

Kategoria

Zagrożenia

Powłoka

Materiał

ODPORNOŚĆ CHEMICZNA
EN ISO 374-1:2016

ZAGROŻENIA MECHANICZNE
EN 388:2016

Porównaj produkty

0

Wyniki

card-01

SZUKASZ WŁAŚCIWYCH RĘKAWIC DLA SWOJEJ FIRMY?

Porozmawiaj z naszym specjalistą już dziś