showa
0

MIKROFIBER TEKNOLOJI®

Mikrofiber, çok küçük elyaflı veya lifli sentetik bir kumaştır. Bu mikrofiberin çapı, ipek ipliğinden bile daha küçük olup, bir saç teli çapının beşte biri kadardır. Mikrofiberlerin en yaygın türleri, polyesterden, poliamidden ya da polyester, poliamid ve polipropilen birleşiminden yapılır.

MIKROFIBER NEDIR?

Mikrofiber, çok küçük elyaflı veya lifli sentetik bir kumaştır. Bu mikrofiberin çapı, ipek ipliğinden bile daha küçük olup, bir saç teli çapının beşte biri kadardır. Mikrofiberlerin en yaygın türleri, polyesterden, poliamidden ya da polyester, poliamid ve polipropilen birleşiminden yapılır.

Mikrofiber; kıyafet, döşemelik kumaş, endüstriyel filtre ve temizlik ürünleri için keçe, örgü ve dokuma yapmak için kullanılır. Sentetik elyafların şekli, boyutu ve kombinasyonları, yumuşaklık, sertlik, emicilik, su iticilik, elektrostatik ve filtreleme becerileri gibi özel vasıflar için seçilir.
[ 1 ] Mikrofiber
[ 2 ] Pamuk lifi

MIKROFIBER: YÜKSEK PERFORMANSLI VE BAKIM IHTIYACI DÜŞÜK OLAN KUMAŞLARDIR

  • [ 1 ] Nefes alabilir kumaşlar
  • [ 2 ] Orijinal şeklini korur
  • [ 3 ] Rahatlık, doğal liflere benzer ve yumuşak
  • [ 4 ] İyi nem emme özelliği vardır
  • [ 5 ] Çok dayanıklıdır
  • [ 6 ] Hafiftir
  • [ 7 ] Bakımı kolaydır

BUNLARI BILIYOR MUSUNUZ?

Mikrofiber kumaş, emici özelliğinden dolayı giyim endüstrisinde oldukça yaygın kullanılmaktadır. Sporcular bu mikrofiber kumaştan yapılan ürünleri müsabakalar sırasında performanslarını artırmak ve hedeflerine ulaşmak için kullanıyor Çünkü bu kumaşın materyali yüksek bir ter ve su emme kapasitesine sahip olup tahrişi de önlediğinden özellikle.

ÇALIŞANLARIN RAHATINI VE KORUMA SEVIYESINI BIR ADIM ILERIYE TAŞIR

Kullanıcılar çalışırken, hem optimize edilmiş kavrama ve maksimum konfor sağlayan, hem de elleri kuru ve serin tutan uzun ömürlü ve dayanıklı olan bir eldivene ihtiyaç duyuyordu. Görevleri genel kullanımdan hassas montaj işlemlerine kadar uzanan çalışanları korumak için, yüksek aşınma performansı, el becerisi, parmak hassasiyeti ve konfor gerekir. SHOWA 381, tüm bunlar için ideal bir çözümdür. 4. seviyeye kadar aşınma direncine sahip, mikrofiber astar tarafından desteklenen en hafif SHOWA marka mikro gözenekli nitril kaplama eldiven.

Yalnızca 1 denyeden küçük elyaflar mikrofiber olarak nitelendirilebilir. 381 mikrofiber, 0,52 denye kalınlığındadır ve tüm eldivenin ağırlığı yalnızca 19 gramdır. Standart ürünlerimizle karşılaştırıldığında %20 daha fazla nefes alabilirlik ve nem atma özelliği sayesinde daha rahattır.

NASIL ÇALIŞIR?

İlk olarak 381’deki mikro gözenekli nitril kaplama hem mükemmel bir kavrama sağlar hem de içerideki sıcak havanın ve nemin dışarı çıkmasına izin vererek elleri kuru tutar.

İkinci olarak da mikrofiber astar teri ve nemi hızlıca emer. Suyun kohezif özelliklerinden dolayı su molekülleri mikrofiber malzemenin ince elyafları boyunca çekilir. Çok sayıda elyaftan oluşan geniş yüzey alanı, mikrofiber malzemelerin kendi ağırlıklarının 6 katından fazla sıvı tutmasını sağlar. Aynı zamanda daha geniş yüzey alanı ve elin ısısı sayesinde buharlaşma daha hızlı gerçekleşir ve böylece standart eldivenlerimize göre %20 oranında daha kısa sürede kuruma elde edilir.

Sonuç olarak ellerinizin daha soğuk ve daha kuru olması sağlanır.