showa
0

“ SHOWA kendisini çevre üzerinde sınırlı etkiye sahip, kaliteli ve yüksek performanslı koruyucu eldivenler üretmeye adamıştır. ”

SHOWA Eldiven bu yıl, aşağıdaki ürün iddialarıyla ilgili sertifika almak gerekli tüm kriterleri karşılayan 8 koruyucu eldiveniyle GreenCircle sertifikasyonu almayı başarmıştır: Biyoçözünür. ASTM D5526 sertifikasyonu, SHOWA EBT eldivenlerin yalnızca 386 günde %82 biyoçözünürlüğe ulaştığını, EBT olmayan eldivenlerin ise aynı sürede sadece %1,9 biyoçözünürlüğe ulaştığını ortaya koymuştur.

ÇEVRE İÇİN FARK YARATIR

SHOWA, her geçen gün çığ gibi katlanan plastik atıklar ve büyüyen iklim krizi karşısında çevre için daha az etki yaratan ürünler sunmak amacıyla yoğun bir Araştırma ve Geliştirme yatırımı yapıyor. Her yıl tahmini olarak 100 milyar çift eldiven atılıyor. Bunları uç uca eklediğinizde, aya 30 defa gidip gelebilmeniz mümkün.

Bu eldivenlerin biyolojik olarak çözünmesinin 100 yıldan uzun sürdüğü göz önünde bulundurulduğunda, artan nüfus ile atık sahalarındaki eldiven atığı miktarının daha da artış göstermesi bekleniyor. SHOWA 2012 yılında devrim yaratan  Eco Best Technology® (EBT) buluşuna imza attı ve sektördeki ilk biyolojik olarak çözünebilen tek kullanımlık nitril eldiveni piyasaya çıkardı.

 

SHOWA ECO BEST TECHNOLOGY: AYNI ELDİVEN, GEZEGEN İÇİN DAHA İYİSİ

 EBT, kullanıcının korunmasından ve performansından hiçbir şekilde ödün vermeden çevre için fark yaratan bir çözüm sunuyor. Özel bileşimi sayesinde EBT eldivenler ASTM D5526 sertifikasıyla da kanıtlandığı üzere yalnızca 386 günde %82’lik bir biyoçözünürlüğe ulaşırken, EBT olmayan ürünlerin bunu başarması 100 yıldan uzun sürüyor. Dünyanın her yerindeki müşterilerimize, GreenCircle sertifikalı 8 biyoçözünür ürün sunuyoruz.

 

Neden Green Circle?

GreenCirle’ın vizyonu, “her bir işletmenin, olumlu bir küresel değişime katkı sağlamasını desteklemek” şeklindedir. Sürdürülebilirlik, her bireyin ve şirketin rol üstlenmesi gereken acil bir küresel konu. Küresel bir çaba. Bu bağlamda, sürdürülebilirlik konsept, rol ve etkileri konusunda pek çok fırsat var. Sürdürülebilirlik sadece çevrecilikten ibaret değildir. Sürdürülebilirlik için yapılan pek çok tanımda, sosyal eşitlik ve ekonomik kalkınma konusundaki endişelere de yer verildiğini görüyoruz.

Sürdürülebilirliğin yenilenebilir enerji, atıkların azaltılması, döngüsel ekonomi, su arıtma, geri dönüştürme, yerel yiyecek kaynaklarından faydalanma, kirlilik kontrolü, biyoçeşitliliğin korunması, biyoçözünürlük vb. pek çok farklı çeşidi var bunların her biri aynı hedefe yönelik kapsamlı bir “iddialar ve yapılabilecekler” listesine sahip.

 

Showa

Sürdürülebilirlik, insanların eylemlerinin dünya üzerinde sonuçları olduğu fikridir.

 Müşteriye faydaları neler?

SHOWA, daha sürdürülebilir bir dünya inşa edilebilmesi için elini taşın altına koymakta ve üzerine düşeni yapmaktadır. Dünyada biyoçözünür eldivenler (SHOWA 6110) geliştirip piyasaya süren ilk KKD şirketi ve halihazırda EBT biyoçözünürlük iddiasıyla ilgili marka şeffaflığı sunan ilk koruyucu eldiven şirketi olduk. Biyoçözünür ürünlerimiz (EBT teknolojili), sürdürülebilirlik çabalarımız konusunda müşterilerimize güvence vermek ve diğer ürünlerin sürdürülebilirlik iddialarıyla karşılaştırma yapılabilmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiş olan GreenCircle sertifikalıdır.

 

GreenCircle Certified, LLC Hakkında

“GreenCircle Certified, bir kuruluşun ürün ve faaliyetlerinin dürüst, geçerli ve onaylanmış olduğuna ilişkin sürdürülebilirlik iddialarını kapsamlı bir değerlendirme süreciyle bağımsız olarak doğrulayan, uluslararası kabul görmüş üçüncü taraf bir sertifikasyon kuruluşudur. GreenCircle ISO 17065 uyumludur ve ürünleri, süreçleri ve hizmetleri sertifikalandıran kuruluşlara ilişkin sektörel kurallara uymaktadır. Biyoçözünürlük sertifikasyonu, bir kuruluşun, müşteri tarafından bertaraf edildikten sonra kısa bir süre içinde tamamen çözünerek doğaya geri dönen ve bu sayede çözünmeyen malzeme kullanımını ve dolayısıyla katı atık sahalarındaki atık miktarlarını azaltan malzemeler kullandığını ve ürünler geliştirdiğini gösterir. GreenCircle Certified’ın (GreenCircle’ın) Biyoçözünürlük Sertifikasyonu, piyasada pek çok yalan ve ispatlanmamış biyoçözünürlük iddiası ortaya çıktıktan sonra geliştirilmiştir.” Daha fazla bilgi için: www.greencirclecertified.com

 

SHOWA HAKKINDA

%100 entegre bir koruyucu eldiven üreticisi olan SHOWA, koruyucu eldivenlerinin tasarımında ve üretiminde tam bir kontrole sahiptir ve eldivenlerini giyen herkese beklentileri karşılayan bir ürün sunmak için sürekli yenilikler yapar. Bu bağımsızlık sayesinde, sıradan ellere olağan dışı yetenekler vermek için üretim ve hizmet alanında mükemmel kalite sağlanır. Bizim için, sürdürülebilirlik sadece bir taahhüt değildir; mirasımızın bir parçasıdır. Çevre üzerindeki etkileri azaltılmış ürünler ile sektöre öncülük etmeye devam ediyoruz.

card-01

İŞİNİZ İÇİN DOĞRU ELDİVENİ Mİ ARIYORSUNUZ?

Hemen uzmanlarımızdan biriyle görüşün