showa
0

“ ECO BEST TECHNOLOGY: GENİŞ BİYOLOJİK OLARAK PARÇALANABİLEN ELDİVEN YELPAZESİNİ SUNAR ”

SHOWA DEVRİM YARATAN ECO BEST TECHNOLOGY® İLE PİYASADAKİ EN GENİŞ BİYOLOJİK OLARAK PARÇALANABİLEN ELDİVEN YELPAZESİNİ SUNAR

SHOWA sürdürülebilirlik taahhüdünü bir adım daha ileri taşıyor ve biyolojik olarak parçalanabilen ürün yelpazesini genişletiyor. Dünya genelinde piyasaya sunulan SHOWA Eco Best Technology® eldivenleri piyasadaki sıradan nitril eldivenler ile aynı düzeyde korumayı, performansı ve kavramayı sunarken 20 kat daha hızlı parçalanma özelliğiyle gezegen için daha fazla fayda sağlar.

ÇEVRE İÇİN FARK YARATIR

SHOWA, her geçen gün çığ gibi katlanan plastik atıklar ve büyüyen iklim krizi karşısında çevre için daha az etki yaratan ürünler sunmak amacıyla yoğun bir Araştırma ve Geliştirme yatırımı yapıyor. Her yıl tahmini olarak 100 milyar çift eldiven atılıyor. Bunları uç uca eklediğinizde, aya 30 defa gidip gelebilmeniz mümkün. Bu eldivenlerin biyolojik olarak parçalanmasının 100 yıldan fazla sürdüğü göz önünde bulundurulduğunda, artan nüfus ile atık sahalarındaki eldiven atığı miktarının daha da artış göstermesi bekleniyor. SHOWA 2012 yılında devrim yaratan Eco Best Technology® (EBT) buluşunu çıkardı ve sektördeki ilk biyolojik olarak parçalanabilen tek kullanımlık nitril eldiveni piyasaya çıkardı. Günümüzde ise SHOWA, EBT eldiven çeşitlerini genişletmesiyle piyasadaki en kapsamlı biyolojik olarak parçalanabilen eldiven yelpazesini sunuyor.

Showa

YENİLİK, KORUMA VE MUHAFAZA BİR ARADA

EBT, kullanıcının korunmasından ve performansından hiçbir şekilde ödün vermeden çevre için fark yaratan bir çözüm sunuyor. Özel bileşimi sayesinde EBT eldivenler ASTM D5511 ve D5526 testleri ile kanıtlandığı üzere aktif atık sahalarında 1 ila 5 yıl içinde parçalanırken EBT olmayan ürünlerin parçalanması 100 yıldan uzun sürüyor. Buna göre EBT eldivenler sıradan nitril eldivenlere göre en az 20 kat daha hızlı parçalanıyor.

EMEA Ürün Yöneticisi ve tek kullanımlık eldiven uzmanı Gabriel Szelenyi, “İlk adımda, bu eldivenlerin çevre üzerindeki etkilerini azaltmak amacıyla dünyanın ilk biyolojik olarak parçalanabilir tek kullanımlık eldivenini piyasaya sunduk. O dönemde bu ihtiyacı öngördük ve iş ortaklarımızı el koruması ürünleri satın alırken çevre açısından bilinçli kararlar almaları için teşvik ettik.” ifadesini kullandı.

O zamandan bu yana dünya genelinde, daha sürdürülebilir veya çevreyi daha az etkileyen ürünlere yönelik talepte büyük bir artış yaşandı ve bu durum tüketici ürünleri ile sınırlı kalmadı. Frost & Sullivan’ın Avrupa’da endüstriyel el koruması piyasasına ilişkin son raporunda “Doğa Dostu Eldivenler için talep artışı” yaşanacağı öngörülüyor.

EBT’nin mucidi ve Ar-Ge Yöneticisi Brian Mosely’ye göre: “Frost & Sullivan raporunda EBT biyolojik olarak parçalanabilir nitril eldivenlerimiz öne çıkarılsa da araştırma ve geliştirme stratejimizin kalbinde sürdürülebilirlik taahhüdümüz yatıyor. EBT teknolojisini kapsamlı ürün portföyümüzdeki tüm uygun polimerlere yayacağız. Böylece yarınlardan ödün vermeden bugünün taleplerini karşılayabiliriz.”

SHOWA ECO BEST TECHNOLOGY: AYNI ELDİVEN, GEZEGEN İÇİN DAHA İYİSİ

1954 yılında kurulan SHOWA®, yüksek kalite medikal, kesilmeye karşı dayanıklı, genel amaçlı, kimyasallara karşı dayanıklı ve uzman el koruması ürünleri geliştirmenin haklı gururunu yaşıyor. Her SHOWA EBT eldiven, portföyümüzdeki diğer tüm ürünler ile aynı katı kalite kontroller ve standartlar gözetilerek üretilir. Böylece eldivenin genel performansı, yani dayanıklılığı, sağladığı rahatlık, kavrama ve koruma tamamen aynı şekilde muhafaza edilir.

SHOWA, gıda ile temas dahil olmak üzere çok çeşitli uygulamalar için aşağıda sıralanan yedi EBT nitril eldiven ile piyasadaki en kapsamlı biyolojik olarak parçalanabilir el koruması ürünü yelpazesini sunar ve kullanıcılar için daha sürdürülebilir bir alternatif sağlar:

  • SHOWA 731: Premium sınıf yumuşatıcılar ve nitril takviye ile üretilen SHOWA 731, rakipsiz dokunma hassasiyeti ve solventlere ve asitlere karşı yüksek kapasitede koruma sağlar. Bu eldiven ıslak, gresli ve yağlı ortamlarda çalışmak için idealdir.
  • SHOWA 707HVO: Bu eldiven sıvılara, kimyasallara, yağlara, hidrokarbonlara, grese ve aşınmalara karşı koruma sağlarken optimum düzeyde uyum, his ve rahatlık sunmak üzere tek kullanımlık ve kimyasal dayanıklılık teknolojisinin en iyilerini bir araya getirir.
  • SHOWA NSK24: Çok çeşitli solventlere, yağlara ve asitlere karşı mükemmel düzeyde koruma sağlayan SHOWA NSK24 süper esnek, su geçirmez ve örgü astarlı nitril eldivendir. Daha öncesinde sıradan nitril ile üretilirken artık EBT sayesinde sağlam kavrama ile yüksek düzeyde kimyasal ve aşınma direnci sağlar.
  • SHOWA 6110PF: Bu yeşil renkli biyolojik olarak parçalanabilen 4 mil (0,10 mm) tek kullanımlık nitril eldiven, pek çok uygulamada benzersiz düzeyde rahatlık, el becerisi ve performans sunar. SHOWA 6110PF tip ürün, lateks alerjisini önlerken aşındırıcı solventlere karşı koruma sağlar.
  • SHOWA 6112PF: Bu siyah renkli biyolojik olarak parçalanabilen 4 mil (0,10 mm) tek kullanımlık nitril eldiven elinize adeta ikinci cildiniz gibi uyum sağlayarak hassas görevler sırasında uzun süreli rahatlık ve el becerisi sunar. SHOWA 6112PF eldivenin Fentanil ve aşındırıcı sıvı içeren narkotik maddelere karşı koruma sağladığı kanıtlanmıştır.
  • SHOWA 7500PF: Fiyatıyla rakiplerini zorlayan SHOWA 7500PF Taşıma Güvenliği İdaresi, göç ve saat başı el koruması ürününün değiştirilmesini gerektiren ve en çok atığa neden olan tüm uygulamalara yönelik olarak tasarlanmıştır. Yiyecek maddeleri için güvenli olan mavi renkte sunulan bu eldiven hiçbir silikon kontaminasyonuna veya parmak izine neden olmaz.
  • SHOWA 7502PF: Hızlandırıcı içermeyen formülü ile 2,5 mil (0,06 mm) kalınlığındaki bu tek kullanımlık eldiven çok hassas ciltler için bile koruma sağlar. Son derece hafif yapısıyla hızlandırıcılara, kimyasallara ve dermatite karşı etkili koruma sağlar.

 

SHOWA İLE FARKI HİSSEDİN

SHOWA kısa süre içinde gerçekleştirilecek bir kampanyada müşterileri, son kullanıcıları ve dağıtım ortaklarını en beğendikleri nitril eldivenin EBT alternatifini bulmaya ve iki ürün arasında hiçbir “his” farkı olmadığını kanıtlamak üzere “farkı hissetmeye” davet ediyor. Eldivenler arasındaki yegane fark, çevre üzerindeki etkisi olacaktır.

related news

card-01

İŞİNİZ İÇİN DOĞRU ELDİVENİ Mİ ARIYORSUNUZ?

Hemen uzmanlarımızdan biriyle görüşün