showa
0

“ SHOWA 377-IP: DARBELERI ELLERINIZ DEĞIL EL KORUMANIZ ALSIN! ”

El ve parmak yaralanmaları, benzin ve doğal gaz sektöründe çalışan şirketlerin kayıtlarına göre neredeyse %50’lik bir oranla, raporlanan kazalar arasında en sık rastlanan kaza türüdür. Daha detaylı bilgi vermek gerekirse, Uluslararası Sondaj Müteahhitleri Birliğinin 2018 istatistiklerinde raporlanan sondaj kulelerinde gerçekleşmiş kazaların %41.41’ü el ve parmak yaralanmaları olarak kayıtlara geçmiştir .

Zorlu iklim koşullarında ve olağanüstü çalışma ortamlarında çalışan kişiler rüzgara, yüksek neme ve soğuğa maruz kaldıkları gibi yağa ve çamura ve hatta bir cisim tarafından ellerinin ve parmaklarının sıkıştırılma riskine de maruz kalırlar. Hem verimliliği sürdürmek hem de işlerine odaklanabilmek için etkili bir hava geçirmezliğine, darbe ve kavrama korumasına ihtiyaç duyarlar.

Araştırma & Geliştirme

SHOWA Ar-Ge departmanı piyasadan gelen talebi dinledi ve kendini ispatlamış SHOWA 377 yağ kavramasını ve SHOWA 477 termal yağ kavramasını halihazırda kullanmakta olan petrol kulesi işçilerinin ihtiyaçlarına yönelik darbe koruması sağlayan yeni bir versiyon geliştirdi.

Ele ergonomik bir şekilde oturan, rahat hissettiren, yağlı/petrollü ortamlarda üstün bir kavrama ve sızdırmazlık kombinasyonu sağlayan SHOWA, bu sektörde çalışanların beğenisini kazanmıştı. Şimdi bu özelliklere elin üst kısmı, parmak eklemleri ve parmaklar için darbe koruması da eklendi. Artık tüm hava koşullarında kullanılabilecek mükemmel bir vinç operatörü eldiveni var. Tüm dünyada endüstrinin nabzını tutan SHOWA, inşaat, madencilik, boru döşeme, hidrolik kırma ve gemi yapımı gibi diğer sektörlerdeki benzer ihtiyaçlara da hitap ediyor.

Bu birinci sınıf kombinasyonu elde edebilmek için tam daldırma nitril ve ekstra nitril köpük kaplama üzerine polyester ve pamuklu astardan yapılan, 360 derece koruma sağlayan bir eldiven tasarladık. SHOWA 377IP modelinin koruma özellikleri, fabrikamızda yüksek standartlara bağlı kalınarak elde dikilen, mühendislik ürünü darbe koruması ile geliştirildi ve güçlendirildi.

Showa

Bunları biliyor musunuz?

Sinirlerle ve kanla doğrudan bağlantılı olan deri, insan vücudunun en büyük organıdır. Derimiz, tüm iç organlarımızın korunmasında bir bariyer görevi görür ve agresif ürünlere tepkisini tahriş olarak gösterir.

Ancak cildin bariyerleri toksik ürünler tarafından yıkılabilir ve bunlar daha sonra cilt tarafından emilerek kan dolaşımına karışabilir, buradan da iç organlara yayılabilir.

SHOWA 377IP, cildinizin ve kemiklerinizin maruz kaldığı saldırılara karşı en iyi dostunuzdur. Tam daldırma nitril ve ekstra nitril köpük kaplama ile gerçek anlamda üst düzey bir koruma sağlar.

Showa
card-01

İŞİNİZ İÇİN DOĞRU ELDİVENİ Mİ ARIYORSUNUZ?

Hemen uzmanlarımızdan biriyle görüşün